27 Eylül 2020 Pazar

şeker

Tutal, plazma bağışı çağrısında bulundu

tutal-plazma-bagisi-cagrisinda-bulundu

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Covıd-19 tanısı konulan, tedavi sürecinin ardından iyileşen ve belirlenen şartlara uygun vatandaşlara immün plazma bağışında bulunmaları çağrısı yaptı.
07 Eylül 2020 Pazartesi 13:13

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Covıd-19 tanısı konulan, tedavi sürecinin ardından iyileşen ve belirlenen şartlara uygun vatandaşlara immün plazma bağışında bulunmaları çağrısı yaptı.

Başkan Tutal, koronavirüs salgınının kısa sürede tüm dünyayı etkisi altın alması ile tedavi yöntemlerinin başında immün plazma bağışının önemli olduğunu kaydetti.

Kontrollü sosyal hayata geçişin ardından son dönemde vaka sayılarında artış yaşandığını kaydeden Tutal; “Vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymalarını istirham ediyorum. Her birimiz, karşımızdakinin sağlığını düşünerek hareket etmek durumundayız. Bu konuda lütfen her zamankinden daha duyarlı olalım” dedi.

HER KAN PLAZMASI BİR CAN İÇİN UMUTKoronavirüsün Konya ve ilçelerinde son dönemde çok yoğun olduğunu belirten Başkan Tutal; “Konya vaka sıralamasında ilk beşte yer alıyor. Bunun önüne geçebilmek için vatandaşlarımızın hijyen ve mesafe kuralına dikkat etmesi gerekiyor. Bunun yanında da bu salgına yakalanan ve durumu ağır olan hastalarımıza yardımcı olabilmek için immün plazmanın çok önemli bir etkisi var. Benim, hemşehrilerimden ve vatandaşlarımdan istirhamım bu hastalığı geçirmiş, bağışıklık kazanmış ve plazma verecek durumda olan kardeşlerimizin bağışta bulunmaları. Millet olarak kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı her zaman çok yoğun yaşayan bir milletiz. Bu süreçte de her zamankinden fazla kenetlenerek hastalarımızın tedavisinde kullanılmak üzere Türk Kızılayı'na immün plazma bağışında bulunabiliriz. Bağışlanacak her kan plazması bir can için umut olacak” şeklinde konuştu.

Koronavirüs salgınında temizlik, maske ve mesafe kurularına uymanın önemine dikkat çeken Başkan Tutal; “Bu kurallara uyduğumuz zaman ben inanıyorum ki bu salgının üstesinden geleceğiz. Bu konuda duyarlı olmalıyız” dedi.Haber okunma sayısı: 1737

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Konuk: Türk çiftçisi de Konya çiftçisi de mevcutla yetinecek kadar zengin değil

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi genel kurulunda üreticileri kahramanlar diye niteleyen Recep Konuk, salgının

Menâkıb-ı Dervîş Hâkî’de Seydişehir

“Makalat-ı Seyyid Harun”dan (Abdülkerim Bin Şeyh Musa,1554-55) yaklaşık altmış yıl sonra yazılmış

Su sorunu şehrin gündeminden çıksın

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a seslenerek Seydişehir’de yaşanan su sorunun

Çevre düzenlemesi 120 günde tamamlanacak

Proje çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çevre düzenleme

Özgüven ‘Okulum Temiz’ belgesi aldı

İlçemizin önde gelen eğitim kurumlarından Özgüven Sistem Koleji, Seydişehir’de bir ilki gerçekleştirerek

Konya Şeker, 2020-2021 Pancar Alım Kampanyasını başlattı

Konya Şeker, 2020-2021 kampanya döneminde, fireli 3 Milyon 600 Bin ton pancar işleyecek ve işlenen pancardan da 460

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA