05 Temmuz 2020 Pazar

şeker

Tutal, ‘Panik yok tedbir var’

tutal-panik-yok-tedbir-var

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Değirmenci Mahallesi’nde aynı aileden 3 kişide görülen koronavirüs nedeniyle açıklama yaptı; vatandaşlardan paniğe kapılmamalarını istedi.
28 Mayıs 2020 Perşembe 12:01

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Değirmenci Mahallesi’nde aynı aileden 3 kişide görülen koronavirüs nedeniyle açıklama yaptı; vatandaşlardan paniğe kapılmamalarını istedi. 

Mahallede ikamet eden bir kişinin  Kovid 19  testinin pozitif çıkması sonucu  gündüz saatlerinde   aile  fertlerinden   11  kişiye daha  test yapıldı. Yapılan test sonucunda aileden 2 kişinin test sonuçlarının da pozitif çıktığı bildirildi. Test sonuçları pozitif çıkan 2 kişi evlerinde karantinaya alındı. 

Başkan Tutal, virüsün ilçede yayılmasına engel olmak, salgından korunmak ve etkilerini en aza indirmek amacıyla gerekli çalışmaların başlatıldığını kaydetti.  

Değirmenci Mahallesinde ekiplerin çalışmalara başladığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; mahallenin giriş ve çıkış noktalarına el dezenfektanları yerleştirildiğini söyledi.  Mahalle ile yoğun olarak kullanılan alanların ekipler tarafından düzenli olarak dezenfekte edilip yıkanılacağını kaydeden Başkan Tutal;" mahallede ikamet eden ve temas şüphelisi olan 22 kişi izole edildi. Vakanın görüldüğü ailemizin evi ilaçlanarak steril hale getirildi. Mahallemiz, ekiplerimiz tarafından yıkandı ve yıkanmaya devam edecek. Mahallemizde kullanılan maske ve eldivenlerin atılması için atık kutuları bıraktık. Gerekli önlemleri aldık. Mahallede ikamet eden vatandaşlarımızı uyardık . Belediyemiz bünyesinde çalışan 15 personelimiz evlerinde izole halindedir. Vaka sayısında artış görülecek olursa mahallemizin  karantinaya alınmasıda seçenekler arasında olabilir. Mahallemizdeki  dede ve muhtarımızla görüştük. Pazara gelmeden ihtiyaçları mahallede karşılanacaktır. Emniyet Güçlerimiz ve Zabıtamız mahalle dışına çıkılmaması ve sosyal mesafe kuralına uymaları noktasında çalışmalarına devam ediyor  " dedi.   

 

Belediye olarak vakanın görüldüğü ilk günden itibaren Seydişehir'de gerekli önlemlerin alındığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Bu güne kadar ilçemizde Covit-19'la mücadele kapsamında çok hassas çalışmalar yürütülmüş, ama buna rağmen ne yazık ki Değirmenci Mahallemizde pozitif bir vaka görülmüştür. Bizler her koşulda vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Önlemlerimizi almaya devam edeceğiz. Benim hemşehrilerimden isteğim her koşulda sosyal mesafelerini korumaları. Kişisel hijyenlerine dikkat etmeleri. Her defasında ellerini en az 20 saniye sabunla dezenfekte etmeleri. Sosyal izolasyona  özen göstermeye devam etmeleridir " dedi.

 

 

 

Koronavirüsün artık dünyanın bir gerçeği olduğunu ifade eden Başkan Tutal; “Şükürler olsun ki şu ana kadar siz hemşehrilerimizin özeni ve kurallara uyması ile salgından en az şekilde etkilendik. Pozitif bir vaka görüldü diye vatandaşlarımızın çok fazla telaş yapmasına gerek yok. Tedbirlerimizi aldık. Bahar ayların gelmesi ile birlikte rehavete kapılmadan kontrollü bir şekilde kurallara uyarak sosyal mesafemizi koruyalım.  Gerekli olmadıkça sokağa çıkmayalım. Sokağa çıkmak gerektiği zamanlarda ise maskemizi takmaya özen göstererek kendi sağlımızı ve çevremizdekilerin sağlığını riske atmayalım. Paniğe gerek yok. Kurallara uymamız bizi salgından korur ” şeklinde konuştu.

 

İçinde bulunduğumuz hassas dönemde bazı sosyal medya ve basın organlarında, yeni koronavirüs (Covid-19) salgını  hakkında kamuoyunu yanıltıcı ve asılsız bilgiler yayınlanmaktadır diyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal;  Virüsün bulaşmaması ve ilçemizde  salgın haline gelmemesi için tüm tedbirler titizlikle alınmakta, çalışmalar en yoğun şekilde yürütülmektedir. Hemşehrilerimden ricam bu  konuda yapılan asılsız haberler ve kulaktan dolma bilgilere itibar etmemeleri.  Resmi makamların yapmış olduğu açıklamaları dikkate almaları gerekmektedir " dedi. Haber okunma sayısı: 1696

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

seydisehirde-denetimler-artacak

Seydişehir’de denetimler artacak

02 Temmuz 2020 Perşembe 10:18
selcuk-universitesinde-devir-teslim-toreni

Selçuk Üniversitesi'nde devir teslim töreni

24 Haziran 2020 Çarşamba 14:52
donderici-alacabel-tunelini-sordu

Dönderici Alacabel Tüneli’ni sordu

24 Haziran 2020 Çarşamba 14:47

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir bisiklet festivali başladı

3-5 Temmuz tarihleri arası devam edecek Bisiklet Festivali'ne Türkiye’nin değişik illerinden kayıt yaptıran 150

Konuk, Kooperatifler bir seçenek değil, mecburiyettir

Konuk: “Kooperatifçilikte başarının formülü; halis niyet, kesintisiz gayret ama en önemlisi ben değil, biz

Adres işlemleri artık internetten yapılacak

İnternet üzerinden verilen hizmetlerine bir yenisini daha ekleyen Konya Büyükşehir Belediyesi, e- Adres

Didiği Sultan Menakıbı Ve Seyyid Harun

Tarihçi Ercan Arslan Seydişehir’in kurucusu Seyyid Harun Veli hakkında bilgi veren ikinci kaynak olan “Didiği

Tutal’dan kadı sicilleri hediyesi

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Kadı Sicilleri’ni Eğitimci Ercan Arslan ve Gazeteci Ali Saylam’a

Bisiklet festivali yarın başlıyor

Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği tarafından düzenlenecek Bisiklet

ÇOK OKUNANLAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA