16 Şubat 2020 Pazar

şeker

Tutal basın mensuplarıyla bir araya geldi

tutal-basin-mensuplariyla-bir-araya-geldi

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi.
10 Ocak 2020 Cuma 10:41

      

       Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi'nde düzenlenen programa Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Üst Tğm. Salih Yahya Koca, Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Seydişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Saylam ve basın mensupları katıldı.

       Başkan Tutal’ın her yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde Seydişehir’de görev yapan basın mensuplarının onuruna yemek verdiğini kaydeden Cemiyet Başkanı Saylam, Başkan Tutal’a teşekkür etti.

       Teknolojinin gelişmesi ile birlikte İnternet gazeteciliğinin, yazılı basını yok etme noktasına getirdiğini kaydeden Sefa Özdemir, bu konu üzerine gerekli çalışmaları yaptıklarını kaydetti.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal; gazetecilik zor bir meslek. Biz bunu araçları bombalanan, kurşunlanan gazetecilerden biliyoruz. Gazetecilik zor olmasına rağmen aynı zamanda kutsal bir görev. Ben bir eğitimci olarak gazetecilerle eğitimcileri birbirinden ayırmıyorum. Çünkü bir nesle şekil veren öğretmenlerdir. Aynı zamanda bir topluma şekil verende gazetecilerdir. Bu memleketin parçalanması noktasında dış kaynaklı basının nasıl roller üstlendiğini hepimiz biliyoruz. Bu bağlamda siyasetçilere, eğitimcilere görev düştüğü kadar gazetecilere de görev düşmekte” dedi.

       Gazetecilerin meslekle ilgili konuları bilmesi gerektiğini belirten Başkan Tutal; ekonomi, sanat, siyaset her konuda bilgileri olmalıdır. Bu bağlamda gazetecilik zor bir meslek, kabul görme anlamında zordur. İsabetli yorumlar yapmak ve topluma aktarmak zorundadır. Bu zorlu bir iştir. Bu zorlu çalışmada biz size kolaylıklar ve başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.       Bilgi üreten, haber üreten tüm medya personelinin gününü kutlayarak sözlerine başlayan Kaymakam Aydın Erdoğan; medya gerçekten çok önemli bir güç. İnsanlarımzın haber alma özgürlüğünü temin ediyor. Demokrasinin temini, yaygınlaşması, etkin bir hale gelmesi için, objektif ve tarafsız kriterlere göre hareket eden medya mensupları çok ciddi anlamda hizmet vermekteler. Ülkemizde de gerçekten medya anlamında kendi alanlarında çok ciddi mesafe katettiler. Bunlara çok teşekkür ediyorum. Sosyal medya ve internet gazeteciliği nerden bakarsanız bir yara, bir virüs gibi, emin ellerde hayra hizmet ediyor fakat emin olmayan negatif düşünceye sahip olmayan insanlarda zarar veriyor. İlgili Bakanlık bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor. Ben Belediye Başkanımıza bu günü bize hazırladığı için teşekkür ediyor gününüzü kutluyorum “dedi.

       Başkan Tutal programda basın mensuplarına ilçeye yapmış olduğu yatırımlar, çalışmalar ve yapmayı hedeflediği projeler hakkında fikir alış verişinde bulundu.

       Basın mensuplarına günün anısına Başkan Tutal, tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.Haber okunma sayısı: 1020

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Sinema salonu yeniden açıldı

Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın girişimleri sonucu uzun yıllar sonra ilçede yeniden sinema salonu açıldı.

Bölgesel kalkınma ve güç birliği toplantısı yapıldı

Bölgesel kalkınma ve güç birliğinin daha da kuvvetlendirilmesi için komşu ilçe yetkilileriyle yapılan

Mahmut Esat Ortaokulu Fen Laboratuvarı açıldı

İlçemiz Mahmut Esat Ortaokulu’nda kurulan Fen Laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi.

Meşrutiyet yıllarında Seydişehir’de faal olan kulüpler

Meşrutiyet yıllarında Seydişehir’de faal olan kulüplerden biri de Seydişehir İttihad ve Terakki Kulübü idi.

Muaythai takımı madalya ile döndü

Seydişehir Belediyespor Kulubü Muaythai takımı 3-8 Şubat tarihleri arasında Nevşehir'in Kozaklı ilçesi ev

Temsilcilerimizden 1 galibiyet, 1 mağlubiyet

Temsilcilerimizden Seydişehir Belediyespor galip gelirken, Seydişehir Gücü ise haftayı mağlubiyetle kapattı.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA