ramasan seydişehir

20 Mayıs 2018 Pazar

Siyasi partilerde milletvekilliği telaşı

siyasi-partilerde-milletvekilligi-telasi

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin 24 Haziran 2018’e alınmasının ardından, Seydişehir’de seçime girmeye hak kazanan siyasi partilerde aday olmayı düşünen isimler bir bir belirmeye başladı.
02 Mayıs 2018 Çarşamba 15:13

24 Haziran’da yapılacak olan erken seçim öncesi siyasi partilerde yoğun hareketlilik yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için 24 Nisan’da başlayan milletvekili aday adaylığı başvurularının Ak Parti’de 2 Mayıs Çarşamba gününe kadar uzatıldığı bildirildi. CHP’deki aday adaylığı başvuruları 7 Mayıs’ta, MHP’de 3 Mayıs’ta, İYİ Parti’de ise 4 Mayıs’ta son bulacak.

 

İŞTE KULİSLERDE KONUŞULAN İSİMLER VE SON DURUMCumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin 24 Haziran 2018’e alınmasının ardından, Seydişehir’de seçime girmeye hak kazanan siyasi partilerde aday olmayı düşünen isimler bir bir belirmeye başladı.

Konya milletvekilliği düşünen siyasiler, kulis çalışmalarına hız verdi. Milletvekili aday adaylığı için birçok ismin başvuru için dosyalarını teslim ettiği belirtilirken, 24 Haziran’da gerçekleşmesi beklenen seçimlerde aklında milletvekili adaylığı olanlardan art arda hamleler gelmeye başladı.

 

İŞTE SEYDİŞEHİRLİ İSİMLER

Ak Parti, MHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’nin Seydişehir’de nasıl bir yapılanma içine gireceği merak konusu olurken iktidar partisinden Bayram Çelmeli, Mehmet Ali Bostancı ve Ömer Faruk Kanık aday adaylığı başvurularını yaptı.

İyi Parti’den ise 27. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı için Seydişehirli isimler Atıf Güzel ve Arslan Üstündağ başvuru yaptı.

 

DİĞER PARTİLERDE SESSİZLİK

Seydişehir’de Ak Parti ve İyi Parti dışında diğer partilerde aday adaylık başvurusu hakkında sessizlik hakim. CHP ve MHP’de aday adaylığı başvurusu için hiçbir hareketlilik gözlenmezken, son güne kadar herhangi bir sürprizin yaşanıp yaşanmayacağı ise merakla bekleniyor.

Yine Seydişehir Saadet Partisi’nde aday adaylığı için belirsizlik sürerken, siyasi partiler adaylarını 21 Mayıs’a kadar YSK’ya bildirecek

Seçim Kurulu, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin aday bildirimleri tarihi 21 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’de sona ereceğini duyurdu. Buna göre siyasi partiler aday listelerini DVD olarak ve kağıt ortamında cetveller halinde teslim edecek. Bağımsız olarak milletvekili adayı olacaklar için de son başvuru tarihi 21 Mayıs 2018.

Son 21 Mayıs’a kadar Seydişehir’de herhangi bir sürprizin yaşanıp yaşanmayacağı ise merakla bekleniyor.Haber okunma sayısı: 511

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’de ramazan coşkusu

Seydişehir Belediyesi'nin on bir ayın sultanı Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği Kültür- Sanat

İlçe Başkanı Konurer’in Ramazan Ayı mesajı

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer Ramazan Ayı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan tutal'ın ramazan ayı tebrik mesajı

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ramazan ayı nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, tüm Seydişehir

“Cumhur İttifakı ile tarih yazılacak”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili aday adayı A.Fatih Satılmış, 24 Haziran seçimlerinde Cumhur

İş uygulama okulu öğrencilerinden gösteri

10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Engelliler Haftası’nda yılsonu etkinliklerini sergileyen Özel Eğitim İş

Seydişehir belediyesi'nden okullara geri dönüşüm kutusu

Konya Seydişehir Belediyesi tarafından okullara Geri dönüşüm Kutusu dağıtıldı.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA
fatih satılmış