11 Ağustos 2020 Salı

şeker

Seydişehir Kurban Bayramı’na hazır

Seydişehir merkezinde kurulan canlı hayvan pazarı Kurban Bayramı'na hazır hale getirildi.
28 Temmuz 2020 Salı 18:43

Seydişehir Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’nda kurbanlık satışlarının sağlıklı ortamda, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak satılması ve kesilmesi için çalışmalarını tamamladı.

Başkan Tutal, besicilerin ve kurbanlık alacak vatandaşların hijyenik, güvenli ve sağlıklı bir şekilde alışverişlerini yapabilmesi için gerekli çalışmaları tamamladıklarını kaydetti.

Pandemi süreci nedeniyle önlemleri sıkı tutan ekipler, tarafından pazarın birçok noktasına bilgilendirici ve uyarı içerikli levhalar da asıldı.

Bu yıl Covit-19 tedbirleri kapsamında denetimlerin daha sık olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Bu sene özel bir durumla karşı karşıyayız. Pandemi sürecinden dolayı kişisel hijyen ve alanımızın hijyeni noktasında en üst düzeyde özen gösteriyoruz. Bizim hemşehrilerimizden isteğimiz temizliğe, hijyene ve sosyal mesafe kurallarına uymaları. Millet olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Kesim alanında insan kalabalığını ve bulaşma riskini engellemek için kesimi 3 güne böldük ve randevu sistemi ayarladık. Vatandaşlarımızın kesilen kurbanları 6 veya 8 parçaya ayırdıktan sonra kendilerine hemen teslim edilecek ve diğer işlemlerine kendileri devam edecekler. Böylelikle buradaki kalabalığı en aza indirgemeyi planlıyoruz." ifadelerine yer verdi.Yaptıkları çalışmalarla hemşehrilerinin hak ettikleri hizmetin en iyisini almalarını istediklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımızın Kurban Bayramında sağlıklı ve temiz ortamda kurban kesebilmeleri için imkanlarımızı seferber ettik. Canlı hayvan pazarımız ve kurban kesim merkezimizi halkımızın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde düzenledik. Kurban pazarımızda Seydişehir Belediyesi tarafından hayvanların sağlığı için veteriner hizmetimiz devam edecek. Bu yıl kurban alımı sırasında kurbanlarının hamile olma olasılığı olduğunu düşünen hemşerilerimiz için yeni bir uygulama başlattık. Veteriner hekimimizin tarafından şüphe duyulan kurbanlıklarımız ultrasonla kontrol edilecek. Kurban pazar alanının hijyeni ve temizliği için ekiplerimiz 24 saat çalışma yürütecek. Kurban kesimi ve çevre temizliği ile ilgili tüm tedbirlerimizi de alıyoruz. Sıkıntılı bir durumun yaşanmaması ve vatandaşlarımızın rahat bir bayram geçirmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" şeklinde konuştu.

Seydişehir Belediyesi hizmetlerinin tatil süresinde de 7 gün 24 saat devam edeceğini kaydeden Başkan Tutal, “Alo 153 ve whatsapp hattından vatandaşlar yetkili birimlere ulaşabilecek. Seydişehir Belediyesi ekiplerimiz 5 günlük tatil süresince teyakkuzda olacak. Zabıta, temizlik işleri gibi birimler işlerine devam etmekte. Amacımız vatandaşlarımızın ibadetlerini yerine getirirken, bayramı da en güzel şekilde geçirmelerini sağlamak” ifadelerini kullandı.Haber okunma sayısı: 814

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sabah-diploma-ogleden-sonra-is

Sabah diploma öğleden sonra iş

08 Ağustos 2020 Cumartesi 13:25
heryerde-piknik-yapilamayacak

Heryerde piknik yapılamayacak

08 Ağustos 2020 Cumartesi 13:12
istiklal-gazisi-mehmet-ali-yuksel

İstiklal Gazisi Mehmet Ali Yüksel

08 Ağustos 2020 Cumartesi 12:53
ortakaraoren-mahallesi-karantinaya-alindi

Ortakaraören Mahallesi karantinaya alındı

05 Ağustos 2020 Çarşamba 00:57
mahmud-sadiden-mustafa-kemale-hitap

Mahmud Sadi’den Mustafa Kemal’e hitap

02 Ağustos 2020 Pazar 12:50

GÜNDEMDEKİLER

Robotik Kodlama Kursu açılıyor

Özgüven Sistem Koleji’nde 8-15 yaş arası tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine açık olan öğrenci robotik

Sabah diploma öğleden sonra iş

Başkan Konuk, “Sektörün geleceği için entegre bir bakış açısına sahip kurumumuzun hedeflerini ve

Heryerde piknik yapılamayacak

İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine “Orman Yangınları” konulu genelge gönderdi. Genelgede, doğal

İstiklal Gazisi Mehmet Ali Yüksel

Milli Mücadele yıllarında İstanbul’daki Osmanlı silah depolarından Anadolu’ya silah sevkiyatında görev alan

Ortakaraören Mahallesi karantinaya alındı

Seydişehir’in Ortakaraören Mahallesi, 10 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya

CHP’den ahde vefa toplantısı

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, Seydişehir’de daha önce görev yapmış ilçe başkanları ile kahvaltılı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA