20 Ocak 2021 Çarşamba

şeker

Konuk’tan çok sert paylaşım! Sırtımdaki yük ağır gelmiyor..

konuktan-cok-sert-paylasim-sirtimdaki-yuk-agir-gelmiyor

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’tan çok sert bir paylaşım geldi. Kendine ait sosyal medya hesabından son durumu değerlendiren Konuk, sitemini de dile getirdi.
04 Ocak 2021 Pazartesi 11:58

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Konya Şeker ile ilgili sosyal medyada ve internet sitelerinde yürütülen yıpratma kampanyalarına çok net yanıt verdi. “NO ON ile içecek sektörüne girdik, bugün yarın diyorduk, gecikmediler” diyen Genel Başkan Recep Konuk, Konya Şeker’in yoluna kararlı bir şekilde devam edeceğini de ifade etti. 

“Hamala sormuşlar var mı bir sıkıntın? Diye, sırtımdaki yük ağır gelmiyor da şu omuz atanlar, çelme takanlar olmasa daha çok yük taşıyacağım, demiş. Bizim ki de o hesap, içecek sektörüne giriş yaptık…” başlığıyla yaptığı paylaşımında Başkan Recep Konuk, şunları söyledi:

“Biz alıştık artık, çelmelere, omuz vurmalara, dikkat dağıtmalara. İlk değil. Ne zaman yeni bir sektöre girsek, faullü hareketlerde peşinden geldi. 2006’da bayramlık ve hediyelik çikolatayı ürettiğimizde de, 2009’da Panplast yatırımı yapıp, dondurulmuş patates ve tablet çikolatayı ürettiğimizde de. 2011’de yeni Çikolata, Unlu Mamuller, Bisküvi, Kek ve Gofret Tesislerimizi tamamlayıp, Et ve Süt Entegrenin temelini atıp, Hamyağ Fabrikasını bitirip, Banada’yı rafa çıkardığımızda da. 2015’te üniversiteyi açıp, enerji sektörüne girdiğimizde de. 

Bunlar bazen imzasız ihbar mektubu oldu, bazen çikolataları toprağa gömüyorlar, yakıyorlar diye yalan haber olarak karşımıza çıktı. Konya Şeker’in bacalarını bile yıpratma malzemesi yaptılar. Yurt dışındayken bana yurt dışı yasağı koymalar, çalışanlarımızı kışkırtmalar, çiftçinin aklını karıştırmalar.Bir zamanlar kayyum bile atadılar Konya Şeker’e. Battı batacak zaten ağızlarından düşmeyen sakız.

Hepsine alıştık. Bekliyorduk. Malum NO ON ile içecek sektörüne girdik, bugün yarın diyorduk gecikmediler. 

Onlar kendi fıtratlarına uyanı yapacak, biz işimizi…”

 

 KONYA ŞEKER BİR ÜRETİCİ KOOPERATİFİ MARKASI VE 1’İ ÜNİVERSİTE OLMAK ÜZERE 46 TESİSİ BULUNUYOR

Gıda ürünlerini Torku Markasıyla tüketiciye sunan Konya Şeker, operasyonlarını Anadolu Birlik Holding üst kuruluşu ile yürütüyor. Torku markası Türkiye’de ve ihraç edildiği 100’ün üzerindeki ülkede güvenli gıdanın öncüsü olarak kabul ediliyor. 

Şu anda Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin de kuruluşunu gerçekleştiren Konya Şeker’in 46 tesisi bulunuyor. 

Ham yağ üretim tesisinden tohuma, bulgurdan buğdaya, yemden içeceklere, et süt entegre tesisinden atıştırmalık fabrikasına, elektrik üretim santrallerinden sulama sistemleri üretim tesislerine kadar onlarca devasa tesisi ile Türkiye’deki çiftçilerin gurur kaynağı olan Konya Şeker’de yaklaşık 15 bin insan çalışıyor. 

2019 yılında çiftçiden 32 farklı ürün alımı yapan Konya Şeker, bunların karşılığı olarak da yaklaşık 2 Milyar 600 Milyon Lira çiftçiye ödeme yaptı.

Tamamı 900 binin üzerindeki çiftçinin üretim kooperatiflerinin iştiraki olan Konya Şeker, Orta Anadolu’nun en önemli ekonomik gücü olma özelliğini taşıyor. Türkiye’nin en büyük 5 gıda şirketinden biri olan Konya Şeker 100’ün üzerindeki ülkeye 100 Milyon Doların üzerinde gıda ürünü ihracatı yapıyor. 

Özellikle pandemi sürecinde ürettiği Biyoetanol ile ülkemizin dışa bağımlı olmadan, bağımsız bir şekilde pandemi ile mücadele etmesini de sağlamış kuruluşların başında gelen Konya Şeker, Genel Başkan Recep Konuk’un vizyonu ile dünyanın en büyük gıda şirketlerinden biri olma yolunda kararlılıkla ilerliyor.   Haber okunma sayısı: 2753

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’e 426 doz aşı geldi

Seydişehir’e ilk etapta 426 doz aşının geldiği bildirilirken, 15 Ocak itibariyla bu aşıların tamamlanması

Antalya yolunda kaza: 2 ölü, 3'ü ağır 5 yaralı

Seydişehir-Antalya Karayolu’nda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken, 3'ü ağır olmak

Sağlıkçılara koronavirüs aşısı yapılmaya başladı

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Özdemir Seydişehir’de sağlık personellerine aşı yapılmaya

Ak Parti’den fidanlık şefine ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve yönetm kurulu üyeleri İlçe Orman Fidanlığı Şefi

Tutal, projelerin takibi için Konya’da

Seydişehir’in ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesine katkı sağlamak amacı ile ikili görüşmelerine ara

Ketenli Derneği’nden giyim ve gıda yardımı

Ketenli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ihtiyaç sahibi çocuklara giyim, ailelere ise gıda yardımında bulundu.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA