25 Mayıs 2020 Pazartesi

şeker

Konuk: Sığınabileceğimiz en güvenli liman annelerimiz

konuk-siginabilecegimiz-en-guvenli-liman-annelerimiz

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk: “Sığınabileceğimiz en güvenli manevi liman annelerimizdir.”
14 Mayıs 2019 Salı 11:07

        Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk: “Sığınabileceğimiz en güvenli manevi liman annelerimizdir.”

ANNE SEVGİSİ, TÜM SEVGİLERDEN DAHA MASUMDUR

         “Bizim dilimizde bir kelime vardır ki bu kelime müspet menfi insanı ilgilendiren, insan duygusunu, hareketini, eylemini veya ilişkisini anlatır, hangi kelime ile birlikte kullanılırsa kullanılsın pozitif bir duyguyu ve yaklaşımı ifade eder. İnsanın içini ısıtır, sımsıcak bir his verir. Bu sihirli kelime, hangi şekilde, hangi ortamda ve hangi şive ile söylenirse söylensin, annedir. Anne sevgisi, tüm sevgilerden daha masum, daha coşkulu, daha tutkundur. Anne şefkati ile hangi iyi duygular yarışabilir? Anne duası kadar hasbi ve içten duayı kim yapabilir? Uyarıyı, kızgınlığı kim anneler gibi sevgi ile bezeyip yumuşatabilir? Anne tebessümü kadar kim içten gülebilir? Sadece anneler, annelerimiz.

        Hepimiz farklı farklı annelerin evlatlarıyız, her evladın karakteri, hayata bakışı farklıdır. Anneleriyle ilişkisi de farklılıklar gösterebilir. Ancak her annenin evladı için beslediği, evlatları için beslediği duygu aynıdır. Karşılıksız sevgi, engin hoşgörü, hep kendini tazeleyen şefkat, evladı kırkındayken de kırk yaşındayken de ona kol kanat germek için kesintisiz evlatları için çarpan bir yürek.

        Annelerin evlatları için yaşadıkları hisler ve onlara besledikleri sevgi zamanın değiştiremediği tek duygudur. Evladı hayat yolculuğuna ilk adımı attığı gün üzerine ne kadar titriyorsa yaşı kaç olursa olsun o gün de aynı ihtimamı evladından esirgemeyen annelerimiz, her zaman açık gönül kapılarıyla da hayatın fırtınaları karşısında sığınılabilecek en güvenli manevi limanlarımızdır” diyen 25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, anneliğin; farklı medeniyet ve farklı kültürlerde de şefkat, hoşgörü ve sevgi anlamına geldiğini belirtti.

        Başkan Konuk, “Ancak bizim medeniyet havzamızın bir farkı vardır; “cennet annelerin ayağının altındadır.” Annelerimize ulvi bir kutsiyet atfeden ve ana hakkını, karşılığı ödenemez en yüce hak sayıp, annelerine karşı evlatlarının görevini, sevgi ve saygıyla mukabele olarak tarif eden başka bir medeniyet yoktur ve bu sadece bir gün ile de sınırlı değildir. Annelerimize karşı vecibelerimizin adlarına adanmış bir güne sığdırılamayacağını biliyoruz. Bu hem inancımızın gereğidir hem de onların belirli günlerle sınırlanmayan, evlatları için her gün yaşadıkları heyecanın, endişenin, sevginin karşılığıdır. Bugün annelerimize verilecek büyük küçük hiçbir maddi hediyenin onların evlatlarına vakfettikleri hayatın karşılığı olamayacağını da biliyoruz. Birer evlat olarak kendi annelerimize karşı mesuliyetlerimiz şahsidir, ancak hepimizin bütün anneler için de büyük küçük yapabileceği çok şey vardır. Hiçbir annenin evladının geçimi, huzuru ve canı için endişe taşımamasını sağlayacak ortamı hazırlamaktan ve hiçbir annenin evladını kaybetmeyeceği hoşgörü, güven ve huzur iklimini bizim coğrafyamızda inşa etmekten makamı, mevkii, işi, gücü her ne olursa olsun hepimiz sorumluyuz. Hepimizin anne sevgisinden ilhamını almış bir sosyal ve ekonomik hayatın inşasına yapabileceğimiz büyük küçük katkı, ama elimizden geldiğince yapabileceği, eksik bırakmaması gereken görevler, yükümlülükler, işler vardır” diye konuştu.

 İLHAMIMIZI, ANNELERİMİZİN HİS VE DUYGU DÜNYASINDAN ALIRIZ

        Başkan Recep Konuk, Anneler Günü mesajını şu cümlelerle tamamladı: “İçinden geçtiğimiz günler bir yandan fitne ateşinin yakılmaya çalışıldığı, diğer taraftan da ekonomimizin belli çevrelerce hedef alındığı günler. Yani bir yandan huzur ve kardeşliğimizle, diğer yandan ekmeğimizle karanlık çevrelerin oynamaya çalıştığı günler. Huzur ve kardeşliğimiz zeval görmeden, ekonomik kazanımlarımızda kayıp yaşamadan bu zorlukları aşmak için ilhamımızı alacağımız duygu ve his bütünlüğü annelerimizin his ve duygu dünyasıdır. Hepimizin hepimize karşı göstereceği hoşgörü, şefkat ile hepimizin yüreğinin kardeşlerimiz için çarpması. Bunun başarılabileceğini hem biliyor hem de inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimiz ve anne adaylarımız ile birlikte, başta şehit anaları olmak üzere evlat hasreti ile yürekleri dağlanmış, hayatın bir yanını eksik hisseden hüzünlü annelerimizin ve annelerini ebediyete uğurlamış ve onların şefkat ve sevgi hatıralarıyla bugünü buruk bir şekilde geçiren kardeşlerimin anneler gününü en içten dileklerimle kutlarım.”Haber okunma sayısı: 1028

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Biz bayramları hoşgörüyle bezer, huzur iklimi ile taçlandırırız

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Biz dini bayramlarımızı, sıradan bir kutlamanın dar kalıplarına

Bayramlar birlik ve beraberliğin yaşandığı günlerdir

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Erdoğan'dan Ramazan Bayramı mesajı

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Camiler açılıyor... Gidenler bu kurallara uymalı

İçişleri Bakanlığı, 'Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi' hakkında 81 il valiliğine genelge gönderdi.

Bayramda sokağa çıkma yasağı detayları

4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma günü market, bakkal,

Konya Şeker’den bu yılda üreticiye çifte bayram yaptıracak bayram avansı

Her iki dini bayram öncesinde de üreticisinin bayramları maddi kaygılardan uzak geçirebilmesi için Bayram Avansı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA