ribo

23 Temmuz 2019 Salı

şeker

Konuk: Sığınabileceğimiz en güvenli liman annelerimiz

konuk-siginabilecegimiz-en-guvenli-liman-annelerimiz

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk: “Sığınabileceğimiz en güvenli manevi liman annelerimizdir.”
14 Mayıs 2019 Salı 11:07

        Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk: “Sığınabileceğimiz en güvenli manevi liman annelerimizdir.”

ANNE SEVGİSİ, TÜM SEVGİLERDEN DAHA MASUMDUR

         “Bizim dilimizde bir kelime vardır ki bu kelime müspet menfi insanı ilgilendiren, insan duygusunu, hareketini, eylemini veya ilişkisini anlatır, hangi kelime ile birlikte kullanılırsa kullanılsın pozitif bir duyguyu ve yaklaşımı ifade eder. İnsanın içini ısıtır, sımsıcak bir his verir. Bu sihirli kelime, hangi şekilde, hangi ortamda ve hangi şive ile söylenirse söylensin, annedir. Anne sevgisi, tüm sevgilerden daha masum, daha coşkulu, daha tutkundur. Anne şefkati ile hangi iyi duygular yarışabilir? Anne duası kadar hasbi ve içten duayı kim yapabilir? Uyarıyı, kızgınlığı kim anneler gibi sevgi ile bezeyip yumuşatabilir? Anne tebessümü kadar kim içten gülebilir? Sadece anneler, annelerimiz.

        Hepimiz farklı farklı annelerin evlatlarıyız, her evladın karakteri, hayata bakışı farklıdır. Anneleriyle ilişkisi de farklılıklar gösterebilir. Ancak her annenin evladı için beslediği, evlatları için beslediği duygu aynıdır. Karşılıksız sevgi, engin hoşgörü, hep kendini tazeleyen şefkat, evladı kırkındayken de kırk yaşındayken de ona kol kanat germek için kesintisiz evlatları için çarpan bir yürek.

        Annelerin evlatları için yaşadıkları hisler ve onlara besledikleri sevgi zamanın değiştiremediği tek duygudur. Evladı hayat yolculuğuna ilk adımı attığı gün üzerine ne kadar titriyorsa yaşı kaç olursa olsun o gün de aynı ihtimamı evladından esirgemeyen annelerimiz, her zaman açık gönül kapılarıyla da hayatın fırtınaları karşısında sığınılabilecek en güvenli manevi limanlarımızdır” diyen 25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, anneliğin; farklı medeniyet ve farklı kültürlerde de şefkat, hoşgörü ve sevgi anlamına geldiğini belirtti.

        Başkan Konuk, “Ancak bizim medeniyet havzamızın bir farkı vardır; “cennet annelerin ayağının altındadır.” Annelerimize ulvi bir kutsiyet atfeden ve ana hakkını, karşılığı ödenemez en yüce hak sayıp, annelerine karşı evlatlarının görevini, sevgi ve saygıyla mukabele olarak tarif eden başka bir medeniyet yoktur ve bu sadece bir gün ile de sınırlı değildir. Annelerimize karşı vecibelerimizin adlarına adanmış bir güne sığdırılamayacağını biliyoruz. Bu hem inancımızın gereğidir hem de onların belirli günlerle sınırlanmayan, evlatları için her gün yaşadıkları heyecanın, endişenin, sevginin karşılığıdır. Bugün annelerimize verilecek büyük küçük hiçbir maddi hediyenin onların evlatlarına vakfettikleri hayatın karşılığı olamayacağını da biliyoruz. Birer evlat olarak kendi annelerimize karşı mesuliyetlerimiz şahsidir, ancak hepimizin bütün anneler için de büyük küçük yapabileceği çok şey vardır. Hiçbir annenin evladının geçimi, huzuru ve canı için endişe taşımamasını sağlayacak ortamı hazırlamaktan ve hiçbir annenin evladını kaybetmeyeceği hoşgörü, güven ve huzur iklimini bizim coğrafyamızda inşa etmekten makamı, mevkii, işi, gücü her ne olursa olsun hepimiz sorumluyuz. Hepimizin anne sevgisinden ilhamını almış bir sosyal ve ekonomik hayatın inşasına yapabileceğimiz büyük küçük katkı, ama elimizden geldiğince yapabileceği, eksik bırakmaması gereken görevler, yükümlülükler, işler vardır” diye konuştu.

 İLHAMIMIZI, ANNELERİMİZİN HİS VE DUYGU DÜNYASINDAN ALIRIZ

        Başkan Recep Konuk, Anneler Günü mesajını şu cümlelerle tamamladı: “İçinden geçtiğimiz günler bir yandan fitne ateşinin yakılmaya çalışıldığı, diğer taraftan da ekonomimizin belli çevrelerce hedef alındığı günler. Yani bir yandan huzur ve kardeşliğimizle, diğer yandan ekmeğimizle karanlık çevrelerin oynamaya çalıştığı günler. Huzur ve kardeşliğimiz zeval görmeden, ekonomik kazanımlarımızda kayıp yaşamadan bu zorlukları aşmak için ilhamımızı alacağımız duygu ve his bütünlüğü annelerimizin his ve duygu dünyasıdır. Hepimizin hepimize karşı göstereceği hoşgörü, şefkat ile hepimizin yüreğinin kardeşlerimiz için çarpması. Bunun başarılabileceğini hem biliyor hem de inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimiz ve anne adaylarımız ile birlikte, başta şehit anaları olmak üzere evlat hasreti ile yürekleri dağlanmış, hayatın bir yanını eksik hisseden hüzünlü annelerimizin ve annelerini ebediyete uğurlamış ve onların şefkat ve sevgi hatıralarıyla bugünü buruk bir şekilde geçiren kardeşlerimin anneler gününü en içten dileklerimle kutlarım.”Haber okunma sayısı: 426

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

trafik-degerlendirme-toplantisi-yapildi

Trafik değerlendirme toplantısı yapıldı

20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:28
seydisehirde-bir-rus-casus-ivan-bizanof

Seydişehir’de bir Rus Casus İvan Bizanof

20 Temmuz 2019 Cumartesi 12:55
konya-sekere-kizilaydan-odul

Konya Şeker’e Kızılay’dan ödül

17 Temmuz 2019 Çarşamba 16:43
bicakli-kavga-1-yarali

Bıçaklı kavga 1 yaralı

17 Temmuz 2019 Çarşamba 16:33
cop-konteynirlari-dezenfekte-ediliyor

Çöp konteynırları dezenfekte ediliyor

17 Temmuz 2019 Çarşamba 16:22

GÜNDEMDEKİLER

Trafik değerlendirme toplantısı yapıldı

Kaymakam Aydın Erdoğan başkanlığında trafik değerlendirme toplantısı yapıldı.

ADD yönetiminden İriilter’e teşekkür plaketi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Seydişehir şubesi, eski başkan Hüseyin İriilter’e teşekkür plaketi

Kaymakam Erdoğan Alüminyum İlkokulu’nu inceledi

Kaymakam Aydın Erdoğan, yaz tatilinde tadilat çalışması devam eden Alüminyum İlkokulu'nda incelemelerde bulundu.

Seydişehir’de bir Rus Casus İvan Bizanof

Tarihçi Ercan Arslan'ın araştırmalarına göre Hariciye Nezaretinden Dâhiliye Nezaretine yazılan 19 Mart 1917

Suğla Ovası'nda karpuz hasadı başladı

İlçemiz Suğla Ovası’nda 15 Temmuz itibariyle karpuz hasadı başladı.

Konya Şeker’e Kızılay’dan ödül

2007 yılında başlatılan ve her yıl periyodik olarak devam eden Kan Bağışı Kampanyasına destek veren Konya

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA
kampüs okul