17 Şubat 2020 Pazartesi

şeker

Kır Düğün Salonu ve sosyal tesis tanıtımı yapıldı

kir-dugun-salonu-ve-sosyal-tesis-tanitimi-yapildi

Seydişehir şehir merkezi yakınında, Bozkır (Dumlupınar) kavşağı Antalya yolu üzerine 5 bin 500 metrekare alan üzerine kurulacak Selçuklu Diyarı Kır Düğün Salonu, tanıtım programı Selçuklu Park’ta yapıldı.
21 Ocak 2020 Salı 11:59

       Seydişehir şehir merkezi yakınında, Bozkır (Dumlupınar) kavşağı Antalya yolu üzerine 5 bin 500 metrekare alan üzerine kurulacak Selçuklu Diyarı Kır Düğün Salonu, tanıtım programı Selçuklu Park’ta yapıldı.

       Farklı bir konsepte açılacak olan Selçuklu Diyarı Kır Düğün Salonu, Restaurant, Kafe, Market, 5500 metrekare kapalı alan, 4000 metrekare Kır Düğün Alanı, 120 metrekare at binim alanından oluşuyor.

       Selçuklu Diyarı Kır Düğün Salonu, nişan, düğün, kır düğünü, toplantı, özel gün ve eğlenceler, spor etkinlikleri, iftar yemekleri gibi organizasyonlarda hizmet verecek.

       İşletme sahiplerinden Gülbüs Erdoğan; “Bina inşaatının bitmek üzere olduğunu, projenin tamamının ve çevre düzenlemesinin Mart ayının sonlarında tamamlanacağını belirterek, kendine has aile ortamında kahvaltı yapılabilecek, at binim alanıyla çocukların ve at severlerin hoşça vakit geçireceği bir mekan olacak. Salon içerisinde ilk kez kendine has donanımlarıyla farkındalık yaratacak olan Kır Düğün Salonu’nun da bulunduğu belirterek, hem Konya-Antalya güzergâhında yolculuk eden misafirlere, hem de ilçe halkımıza kaliteli ve farklı bir hizmet sunacak” dedi.       Selçuklu Diyarı Kır Düğün Salonu tesislerinin kır düğün salonu bölümünü anlatan Özmen, “Kır düğün salonu 1 bin 500 metrekare olup içerisinde çim alanı, çocuk oyun alanı ve hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Bu alanda konserler, tiyatrolar, şenlikler ve çocuklar için eğlenceler düzenlenebilecektir. Tahminen 2020 yılının Mart ayında tamamlayıp açmayı planlıyoruz. Ailenizle eğlenceli bir vakit geçirmek için sanatsal ve sportif faaliyetlerle sizlerin ve bölgemizin tek adresi olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Amacımız, 5 bin 500 metrekarelik bir alanda; kır düğün, at binim, ok atım, restaurant, kafeterya ve marketin bulunduğu sosyal bir tesis olarak bölgemizin gelenek ve göreneklerini tanıtmak bölge ekonomisine katkıda bulunmak için sizlerin hizmetinde olacaktır.” diye konuştu.

       Paydaş çalışacak firma yetkilileriyle anlaşma imzalanmasının ardından Selçuklu Diyarı’nın sinevizyon gösterimi ile tanıtım programı sona erdi.Haber okunma sayısı: 696

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Sinema salonu yeniden açıldı

Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın girişimleri sonucu uzun yıllar sonra ilçede yeniden sinema salonu açıldı.

Bölgesel kalkınma ve güç birliği toplantısı yapıldı

Bölgesel kalkınma ve güç birliğinin daha da kuvvetlendirilmesi için komşu ilçe yetkilileriyle yapılan

Mahmut Esat Ortaokulu Fen Laboratuvarı açıldı

İlçemiz Mahmut Esat Ortaokulu’nda kurulan Fen Laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi.

Meşrutiyet yıllarında Seydişehir’de faal olan kulüpler

Meşrutiyet yıllarında Seydişehir’de faal olan kulüplerden biri de Seydişehir İttihad ve Terakki Kulübü idi.

Muaythai takımı madalya ile döndü

Seydişehir Belediyespor Kulubü Muaythai takımı 3-8 Şubat tarihleri arasında Nevşehir'in Kozaklı ilçesi ev

Temsilcilerimizden 1 galibiyet, 1 mağlubiyet

Temsilcilerimizden Seydişehir Belediyespor galip gelirken, Seydişehir Gücü ise haftayı mağlubiyetle kapattı.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA