28 Eylül 2020 Pazartesi

şeker

Kır Düğün Salonu ve sosyal tesis tanıtımı yapıldı

kir-dugun-salonu-ve-sosyal-tesis-tanitimi-yapildi

Seydişehir şehir merkezi yakınında, Bozkır (Dumlupınar) kavşağı Antalya yolu üzerine 5 bin 500 metrekare alan üzerine kurulacak Selçuklu Diyarı Kır Düğün Salonu, tanıtım programı Selçuklu Park’ta yapıldı.
21 Ocak 2020 Salı 11:59

       Seydişehir şehir merkezi yakınında, Bozkır (Dumlupınar) kavşağı Antalya yolu üzerine 5 bin 500 metrekare alan üzerine kurulacak Selçuklu Diyarı Kır Düğün Salonu, tanıtım programı Selçuklu Park’ta yapıldı.

       Farklı bir konsepte açılacak olan Selçuklu Diyarı Kır Düğün Salonu, Restaurant, Kafe, Market, 5500 metrekare kapalı alan, 4000 metrekare Kır Düğün Alanı, 120 metrekare at binim alanından oluşuyor.

       Selçuklu Diyarı Kır Düğün Salonu, nişan, düğün, kır düğünü, toplantı, özel gün ve eğlenceler, spor etkinlikleri, iftar yemekleri gibi organizasyonlarda hizmet verecek.

       İşletme sahiplerinden Gülbüs Erdoğan; “Bina inşaatının bitmek üzere olduğunu, projenin tamamının ve çevre düzenlemesinin Mart ayının sonlarında tamamlanacağını belirterek, kendine has aile ortamında kahvaltı yapılabilecek, at binim alanıyla çocukların ve at severlerin hoşça vakit geçireceği bir mekan olacak. Salon içerisinde ilk kez kendine has donanımlarıyla farkındalık yaratacak olan Kır Düğün Salonu’nun da bulunduğu belirterek, hem Konya-Antalya güzergâhında yolculuk eden misafirlere, hem de ilçe halkımıza kaliteli ve farklı bir hizmet sunacak” dedi.       Selçuklu Diyarı Kır Düğün Salonu tesislerinin kır düğün salonu bölümünü anlatan Özmen, “Kır düğün salonu 1 bin 500 metrekare olup içerisinde çim alanı, çocuk oyun alanı ve hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Bu alanda konserler, tiyatrolar, şenlikler ve çocuklar için eğlenceler düzenlenebilecektir. Tahminen 2020 yılının Mart ayında tamamlayıp açmayı planlıyoruz. Ailenizle eğlenceli bir vakit geçirmek için sanatsal ve sportif faaliyetlerle sizlerin ve bölgemizin tek adresi olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Amacımız, 5 bin 500 metrekarelik bir alanda; kır düğün, at binim, ok atım, restaurant, kafeterya ve marketin bulunduğu sosyal bir tesis olarak bölgemizin gelenek ve göreneklerini tanıtmak bölge ekonomisine katkıda bulunmak için sizlerin hizmetinde olacaktır.” diye konuştu.

       Paydaş çalışacak firma yetkilileriyle anlaşma imzalanmasının ardından Selçuklu Diyarı’nın sinevizyon gösterimi ile tanıtım programı sona erdi.Haber okunma sayısı: 1186

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Konuk: Türk çiftçisi de Konya çiftçisi de mevcutla yetinecek kadar zengin değil

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi genel kurulunda üreticileri kahramanlar diye niteleyen Recep Konuk, salgının

Menâkıb-ı Dervîş Hâkî’de Seydişehir

“Makalat-ı Seyyid Harun”dan (Abdülkerim Bin Şeyh Musa,1554-55) yaklaşık altmış yıl sonra yazılmış

Su sorunu şehrin gündeminden çıksın

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a seslenerek Seydişehir’de yaşanan su sorunun

Çevre düzenlemesi 120 günde tamamlanacak

Proje çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çevre düzenleme

Özgüven ‘Okulum Temiz’ belgesi aldı

İlçemizin önde gelen eğitim kurumlarından Özgüven Sistem Koleji, Seydişehir’de bir ilki gerçekleştirerek

Konya Şeker, 2020-2021 Pancar Alım Kampanyasını başlattı

Konya Şeker, 2020-2021 kampanya döneminde, fireli 3 Milyon 600 Bin ton pancar işleyecek ve işlenen pancardan da 460

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA