ribo

07 Aralık 2019 Cumartesi

şeker

Kazaların sık yaşandığı kavşak kapatılıyor

kazalarin-sik-yasandigi-kavsak-kapatiliyor

Şehir içi trafik sorununa çözüm getirmek için Seyit Harun Bulvarı, Türbe Cami kavşağında bulunan dönüş yolu esnaf ve vatandaşların isteği üzerine kapatılıyor.
12 Temmuz 2019 Cuma 15:55

      

       Sık sık kazaların yaşandığı Seyit Harun Bulvarı, Türbe Cami kavşağında bulunan dönüş yolu esnaf ve vatandaşların isteği üzerine Seydişehir Belediyesi tarafından trafiğe kapatılıyor.

       Daha öncede şehir merkezindeki ana caddelerin bir kısmında otopark uygulamasına geçilmiş ve eski garaj kavşağında trafik geçişlerine uygun bir şekilde düzenleme yapılmıştı. Bu uygulamalardan sonra Seyit Harun Bulvarı, Türbe Cami iniş Dörtyol kavşağı kapatılarak trafiğin rahatlatılmasına katkı sağlayacağı bildirildi.

       Seyit Harun Bulvarında devam eden trafiği rahatlatma çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Özellikle yaz aylarında şehir merkezi trafiğinde yoğunluk yaşanıyor. Bunlarda kazalara sebebiyet verebiliyor. Bu noktalardan birisi de şuanda trafiğe kapatacağımız Seyit Harun Bulvarı Türbe Cami inişi ve karşı geçit kavşağı. Daha dün burada kaza oldu. İnsanlarımızın can güvenliği her şeyden önemlidir. Sürücülerimizin artık bu noktada karşıya geçerken Eski Garaj göbeğinin üst kısmında bulunan daha önce yaptığımız 150 metre yukarıda ki armut kavşağını kullanmaları gerekiyor.” dedi.       Başkan Tutal, şehir merkezinde ki trafik sorununa çözüm üretmek için vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını isteyerek; “Bazı şehirlerde insanlarımız dönüş yapabilmek için 5 km, 10 km gitmeleri gerekiyor. Oysa Seydişehir’de bu yaptığımız uygulama ile sadece 150 metre ötedeki kavşak kullanılarak dönüş yapabilecekler. Daha önceki Eski Garaj kavşağında ki düzenlemelerimiz bilgisayardan yardım alınarak trafiğin akışını rahatlatacak şekilde tasarlanmıştı. Bazen vatandaşlarımız ilk önce bu uygulamalara uyum sağlamakta zorlanıyor ama trafiğin rahatlaması için ve kazaların önüne geçmek için bu konuda duyarlı olmaları gerekiyor.” dedi.

       Başkan Tutal şuanda şehrin en önemli sorunlarından olan trafik sorununa çözüm getirmek için gerekli önlemlerin alınmaya devam edeceğini de söyleyerek; “Geçtiğimiz yıllarda eski cezaevinin olduğu bölgeyi otopark yapmıştık. Ana caddeler de otopark uygulaması geçilmesine vatandaşlarımızdan olumlu tepki aldık.

        Trafikle ilgili bu tür çalışmalara belediye olarak devam edeceğiz. Seyit Harun projesinde bir değişikliğe gidilerek bu alana yeraltı otoparkı çalışmalarımız olacak. Şehrin başka noktalarına da otopark yapmayı düşünüyoruz.” şeklinde konuştu. Haber okunma sayısı: 929

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

meclis-toplantisi-canli-verilsin-onerisi

Meclis toplantısı canlı verilsin önerisi

04 Aralık 2019 Çarşamba 14:39
sehit-polis-son-yolculuguna-ugurlandi

Şehit polis son yolculuğuna uğurlandı

04 Aralık 2019 Çarşamba 14:36
3-aralik-dunya-engelliler-gunu-kutlandi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlandı

04 Aralık 2019 Çarşamba 14:26
kis-lastigi-zorunlu-mu

Kış lastiği zorunlu mu?

30 Kasım 2019 Cumartesi 10:20

GÜNDEMDEKİLER

Merkez İlkokulu’nda kültür ve miras sergisi

Merkez İlkokulu 4.sınıf öğrencileri tarafından “kültür ve miras” konulu tarihi eser sergisi açılışı

Sebeltaş personeline uygulamalı yangın tatbikatı

Sebeltaş A.Ş. bünyesinde çalışan personele uygulamalı olarak yangın tatbikatı verildi.

İlçemizde hayat boyu öğrenme komisyonu toplandı

Seydişehir Halk Eğitim Merkezi tarafından İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu İş Birliği Toplantısı

Başkan Tutal’dan ziyaretler

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Yıldız ve Özbakır ailesini ziyaret etti.

Meclis toplantısı canlı verilsin önerisi

Seydişehir Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında CHP ve İyi Parti’li meclis üyeleri, oturumların canlı

Şehit polis son yolculuğuna uğurlandı

Antalya'da görevi esnasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru Savaş Ünal (46), Boyalı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA