27 Ocak 2021 Çarşamba

şeker

Hep birlikte fedakarlık sınavındayız

hep-birlikte-fedakarlik-sinavindayiz

Yurt genelinde olduğu gibi Seydişehir’de de koronavirüs salgınında günlük hasta sayıları ve ölüm oranları giderek artıyor. Yetkililer kurallara uyulması noktasında uyarılarda bulunmaya devam ediyor.
25 Kasım 2020 Çarşamba 16:48

Yurt genelinde olduğu gibi Seydişehir’de de koronavirüs salgınında günlük hasta sayıları ve ölüm oranları giderek artıyor.

Koronavirüs salgınında artan vaka sayıları birçok tedbir ile birlikte kısıtlamaları da beraberinde getirdi. Kısıtlamalar şimdilik saatlerle sınırlı kalsa da salgının seyri durumu daha da değiştirebilir. Kısıtlamaların yerini yasakların almaması için tedbirlere özenli bir şekilde uymak çok önemli.

Yetkililer, “Maske, sosyal mesafe ve hijyen vazgeçilmezimiz olmalı ancak, şu günlerde en önemlisi ise zorunlu haller dışında evden çıkmamak. Sokağa çıkma kısıtlamaları geride bıraktığımız hafta sonu başladı. İçişleri Bakanlığı'nca koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kararlar doğrultusunda saat 20.00’den sonra sokaklar boşaldı, herkes evlerine çekildi. Polis ekipleri, cadde ve sokaklarda denetim yaptı. Şehir genelinde kısıtlamaya uyulduğu gözlendi.” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca “Bugün eski normallerimize mesafe koymazsak yarın sevdiklerimizle aramıza hiç kapanmayacak mesafeler girebilir. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak kendimize, sevdiklerimize ve ülkemize karşı vicdani sorumluluğumuzdur. Sağlığımızın ve sosyal hayatımızın güvencesi budur. Salgınla mücadelede bir fedakârlık sınavındayız. Kısıt olmayan zamanlarda da mecburiyetiniz yoksa evde kalın. Evde geçen zaman arttıkça mücadele gücümüz artacak. En iyi tedbir evimizdir.”dedi. 

161 HASTA HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınında son durumu paylaştı. Bugün 7381 yeni hasta tespit edildi, 161 hasta ise hayatını kaybetti.

Bakan Koca, ''Bugün tespit edilen 7.381 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 4.543’e ulaştı. Salgının seyrini değiştirmek elimizde. Aldığımız tedbir ve kısıtlamaların daha iyi ve hızlı netice vermesi için desteğiniz şart. Zorunlu olmadıkça kalabalıklardan uzak durun.'' diye konuştu.Haber okunma sayısı: 2168

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Büyükşehirden eğitime 10 bin tablet desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’da uzaktan eğitimi takip edecek ekipmana sahip olmayan öğrencilere

Karabulut, CİB Konya İl Müdürü oldu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya İl Müdürlüğü’nde görev değişimine gidildi. CİB İl

Kararlılığımız devam ettiği sürece başaracağız

Pandemi ile mücadelede hafta içi akşam 21.00’da başlayıp sabah 05.00’da biten sona eren ve hafta sonu da tam

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Cistuslu pastil üretti

Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi’nde “Bilgi Ürüne” dönüştürüldü ve ilk Cistuslu Pastil üretildi.

Pazaryeri dezenfekte edilerek yıkanıyor

Seydişehir Belediyesi ekipleri her hafta çarşamba ve perşembe günleri kurulan kapalı pazaryerini vatandaşların

Fetih nesli hayallerini gerçekleştiriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçedeki ilkokul öğrencilerine yönelik örnek olacak bir projeye daha imza

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA