20 Ocak 2021 Çarşamba

şeker

Hafızlık sınavında tam puan alan öğrenciye ödül

hafizlik-sinavinda-tam-puan-alan-ogrenciye-odul

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan 2020 yılı üçüncü dönem hafızlık sınavlarına katılıp 100 tam puan alan Seydişehir Yunus Emre Kız Kur'an Kursu öğrencisi Sudenur Bozkurt’a düzenlenen törenle Seydişehir Müftülüğü'nce altın hediye edildi.
07 Ocak 2021 Perşembe 12:16

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 2020 yılı üçüncü dönem hafızlık sınavlarına katılıp 100 tam puan alan Seydişehir Yunus Emre Kız Kur'an Kursu öğrencisi Sudenur Bozkurt düzenlenen törenlerle hem Konya İl Müftülüğü hem de Seydişehir Müftülüğü'nce altın hediyesi ile ödüllendirildi.

Seydişehir İlçe Müftülüğü’nde düzenlenen törene İlçe Müftüsü Adem Bebek, hafız Sudenur Bozkurt ve öğretmenleri katıldı. Programda konuşan Müftü Adem Bebek, Kur’an kurslarının inşasından eğitimine kadar, maddi ve manevi destek veren hayır sahipleri ile hafızların yetişmesinde emeği geçen Kur’an Kursu öğreticilerine teşekkür etti.

Yatılı kız Kur’an Kursu’nda 83 öğrencinin eğitim gördüğünü bunların 61’inin hafızlık eğitimi aldığını, yine erkek Yatılı Kur’an Kursu’nda da 80 öğrencinin eğitim gördüğünü ve bunların ellisinin hafızlık yaptığını kaydeden Müftü Bebek, “Beş öğrencimiz Eylül ayında hafızlık belgesi imtihanına girdi ve beşi de sınavı kazandı. Bu sınavda Sudenur kızımız 100 tam puan aldı. Bu puanı almak kolay değil. Sudenur kızımızın şahsında tüm hafızlarımızın annelerine, babalarına ve velilerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Onlar, büyük gayretler ve fedakârlıklarla çocuklarını Allah yolunda, Allah için Kur’an-ı Kerim-i hıfz etmek üzere Kur’an kurslarımıza gönderdiler. Onlar da çocuklarının hafız olmalarında yoğun gayret göstermişlerdir. Allah yolunda sabrederek durmadan çalışarak emeklerinin karşılığını alan hafızlarımıza ve hocalarımıza tekrar teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” diye konuştu.

 

Sudenur Bozkurt’a hafızlık belgesi ile teşekkür belgelerini takdim eden İlçe Müftüsü Adem Bebek, öğrenciyi altın ve kitapla ödüllendirdi.Haber okunma sayısı: 2130

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’e 426 doz aşı geldi

Seydişehir’e ilk etapta 426 doz aşının geldiği bildirilirken, 15 Ocak itibariyla bu aşıların tamamlanması

Antalya yolunda kaza: 2 ölü, 3'ü ağır 5 yaralı

Seydişehir-Antalya Karayolu’nda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken, 3'ü ağır olmak

Sağlıkçılara koronavirüs aşısı yapılmaya başladı

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Özdemir Seydişehir’de sağlık personellerine aşı yapılmaya

Ak Parti’den fidanlık şefine ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve yönetm kurulu üyeleri İlçe Orman Fidanlığı Şefi

Tutal, projelerin takibi için Konya’da

Seydişehir’in ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesine katkı sağlamak amacı ile ikili görüşmelerine ara

Ketenli Derneği’nden giyim ve gıda yardımı

Ketenli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ihtiyaç sahibi çocuklara giyim, ailelere ise gıda yardımında bulundu.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA