11 Ağustos 2020 Salı

şeker

Gezici Sağlık aracı hizmete girdi

gezici-saglik-araci-hizmete-girdi

Seydişehir Belediyesi ve Japonya Büyükelçiliği tarafından imzalan protokolle Seydişehirlilerin hizmetine sunulacak olan mobil sağlık tarama aracı Seydişehir Belediyesi’ne teslim edildi.
24 Haziran 2020 Çarşamba 14:41

Seydişehir Belediyesi ve Japonya Büyükelçiliği tarafından imzalan protokolle Seydişehirlilerin hizmetine sunulacak olan mobil sağlık tarama aracı Seydişehir Belediyesi’ne teslim edildi.

Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Belediye Başkanlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından kazandırılan ve kırsal mahallelerde hastaneye ulaşımda zorluk çeken vatandaşlar ile mevsimlik tarım işçilerine hizmet verecek olan Gezici Sağlık Tarama Aracı hemşehrilerimize hizmet verecek.

Belediyecilik alanında birçok çalışmayı hayata geçiren Seydişehir Belediyesi, sosyal yönlü projeleri ve insan odaklı çalışmaları ile hemşehrilerine yakışan hizmetleri bir bir uygulamaya geçiriyor.

Japonya Büyükelçiliği ile yapılan protokolle Seydişehir olarak ciddi bir çalışmaya imza atıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, küçük bir araçta mini bir hastanenin ilçeye kazandırıldığı kaydetti.Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen teslim törenine Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yahya İsa Koca, Emniyet Müdürü Kasım Özdemir, siyasi parti ilçe başkanları, STK Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

 

İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Gezici Sağlık Tarama aracının ilçeye hayırlı uğurlu olmasını dileyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “İnsanlığın yaratılışından bu yana biliyoruz ki, insan sağlığı her şeyden önemli. Bunun içinde bu güne kadar gerek devletimiz, gerek hükümetimiz Türkiye’de sağlık alanında tarihi bir dönüm noktasını bizlere yaşattılar. Bu çalışmayı biraz daha kırsaldaki kardeşlerimizin işlerinin kolaylaşması ve şehir merkezine kadar gelmeden sağlık problemlerinin çözülmesi için böyle bir proje çalışması yaptık. Japonya Büyükelçiliğine sunduğumuz proje kabul gördü. İlçemizde Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Sağlık Müdürlüğü yani devlet kurumlarının bir araya gelmesi ile güzel bir proje ortaya çıktı. Projenin bugün itibari ile sonuçlarını aldık. İlçemize kazandırdık. Bu hizmetin sağlık getirmesini temenni ediyorum. Bizlere bu imkanı sunan Japonya Büyükelçiliğimize de ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINA SAĞLIK HİZMETİ GİDECEK

Tutal, “Yakın zamanda görülen koronavirüsü sadece Çin halkının sorunu değil tüm dünyanın sorunu haline gelmiştir. Bu nedenle insan sağlığını tehdit eden hastalıklara karşı önlem alınması gerekmektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan Avrupa’da hızla yayıldıktan sonra Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın (pandemi) olarak tanımlanan koronavirüs (Covid-19) salgını, uluslararası kuruluşların küresel kriz koşullarındaki önemini açık şekilde ortaya çıkardı. Gezici Sağlık Tarama aracımızda bu konuda uluslararası işbirliğimize en güzel örnektir. Gezici Sağlık Taraması Aracı ile kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ayağına sağlık hizmetini götürmüş olacağız. Kırsalda yaşayan kadın, çocuk ve yaşlılarımızın ilk tedavisi ile ilgili önemli bir hizmet. Bu hizmetin içinde hastaneye gelmeden yapılabilecek tetkik ve tedavilerle ilgili taramalar var. Özellikle kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ayağına bu hizmeti götürmemiz oldukça önemli” dedi.

 

İLÇEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Kaymakam Aydın Erdoğan ise “Sağlığa yapılan yatırımın ne kadar önemli olduğunu pandemi döneminde çok iyi idrak ettik. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Devletimiz bu anlamda hem tesis noktasında, hem de sağlık personeli noktasında çok ciddi yatırımlar yapıyor. Bu bağlamda ilçemizde sağlık anlamında özellikle kırsal kesimde sağlık noktasında hizmetini daha seri alabilmesi için böyle bir projeyi belediyemizle gerçekleştirdik. Başarılı oldu Japonya Büyükelçiliği ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde ilçemizle bu aracı kazandırdık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

500 bin lira değerinde olan araç davetlilere tanıtılarak içerisinde yapılacak olan akciğer grafisi, röntgen, ultrasonografi, ekg, solunum testi, kan alma, muayene gibi konularda davetlilere bilgi verildi.Haber okunma sayısı: 3029

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sabah-diploma-ogleden-sonra-is

Sabah diploma öğleden sonra iş

08 Ağustos 2020 Cumartesi 13:25
heryerde-piknik-yapilamayacak

Heryerde piknik yapılamayacak

08 Ağustos 2020 Cumartesi 13:12
istiklal-gazisi-mehmet-ali-yuksel

İstiklal Gazisi Mehmet Ali Yüksel

08 Ağustos 2020 Cumartesi 12:53
ortakaraoren-mahallesi-karantinaya-alindi

Ortakaraören Mahallesi karantinaya alındı

05 Ağustos 2020 Çarşamba 00:57
mahmud-sadiden-mustafa-kemale-hitap

Mahmud Sadi’den Mustafa Kemal’e hitap

02 Ağustos 2020 Pazar 12:50

GÜNDEMDEKİLER

Robotik Kodlama Kursu açılıyor

Özgüven Sistem Koleji’nde 8-15 yaş arası tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine açık olan öğrenci robotik

Sabah diploma öğleden sonra iş

Başkan Konuk, “Sektörün geleceği için entegre bir bakış açısına sahip kurumumuzun hedeflerini ve

Heryerde piknik yapılamayacak

İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine “Orman Yangınları” konulu genelge gönderdi. Genelgede, doğal

İstiklal Gazisi Mehmet Ali Yüksel

Milli Mücadele yıllarında İstanbul’daki Osmanlı silah depolarından Anadolu’ya silah sevkiyatında görev alan

Ortakaraören Mahallesi karantinaya alındı

Seydişehir’in Ortakaraören Mahallesi, 10 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya

CHP’den ahde vefa toplantısı

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, Seydişehir’de daha önce görev yapmış ilçe başkanları ile kahvaltılı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA