ribo

22 Nisan 2019 Pazartesi

şeker

Esnaf Odası'ndan basın açıklaması

esnaf-odasindan-basin-aciklamasi

31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar önemli açıklamalar da bulundu.
22 Mart 2019 Cuma 13:03

 

       31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar önemli açıklamalar da bulundu.

       Başkan Aypar; “Demokrasinin gereği her beş yılda bir yapılan mahalli idareler seçimleri 31 Mart 2019 tarihinde yapılacaktır. Öncelikle seçimlerin ülkemize ve şehrimiz insanı ile Esnaf ve Sanatkârımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

       Seçimlerin huzur ve sükûnet içinde geçmesi adına oda olarak üyelerimiz ile yaptığımız istişare toplantılarında  itidal ve hoşgörünün ön planda olmasını tavsiye  ediyoruz.

       Ancak ilçemiz yazılı basınında ve sosyal medyada oda üyelerimizden küçük bir grubun işgüzarlık göstererek bazı kişileri başkan belirleyerek şehrimizde faaliyette olan bazı seçim bürolarını dolaşarak odamızın hukuki adını kullanarak kendilerini Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odasının temsilcileriymiş gibi göstermek sureti ile odamızın adını lekelemek ayrıca kendileri için siyasi rant elde etme telaşına düşmüşlerdir.        Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetim kurulu olarak, göreve geldiğimiz 2010 yılından bu yana 1500 üyemizin hak ve menfaatleri için siyaseti amaç değil araç olarak gördük ve özellikle seçimlerde odamızın homojen üye yapısı gereği, siyasetten uzak durmayı doğru tercih ettik 

       Bunda da son derece başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bu stratejimizden dolayı da tüm oda üyelerimizin ve Seydişehir kamuoyunun haklı takdirlerini kazandık.

Seçimler bitene kadar odamıza ziyarete gelen tüm siyasi parti ve yöneticilerine kapımızı açarak misafirperverliğimizi gösterip esnafımızın meselelerini en iyi şekilde kendilerine aktardık. Esnaf olarak, siyasetimiz ticaretimiz, partimizde işletmelerimizdir. Elbette demokrasiye inanan kitle olarak seçme hakkımız vardır. Onu da sandıkta en bilinçli şekilde kullanırız. Zira ‘’Esnaf birilerinin aklıyla hareket edecek olsaydı Sanatkâr olamazdı’’Bu yüzden basında yer alan odamızın ve esnafımızın ilkeleriyle bağdaşmayan bu tip kişisel hareket ve haberleri kabul etmemiz mümkün değildir. Yanlış anlaşılmalar olmaması adına yönetim kurulu olarak açıklama yapma gereği duyduk.

       Bu vesile ile 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde seçime girecek olan Belediye Başkan Adayları, Meclis üyeleri ve tüm Muhtar ve Muhtar Azası adayı arkadaşlarımıza başarılar dilerken seçimlerin tekrar ilçemiz ve ülkemiz insanına hayırlı olmasını dileriz.Haber okunma sayısı: 742

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Müftülükten öğrenciler yararına kermes

İlçe Müftülüğü tarafından yapımı devam eden Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu için kermes açılışı

Başkan Tutal koltuğu Taha Berke’e teslim etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Başkan Tutal, başkanlık koltuğuna oturma hayali olan Taha

Maden İşleri Sendikası’ndan Tutal’a ziyaret

Türkiye Maden İşleri Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin, Seydişehir Belediye

Sınırdan acı haber: 4 şehit 6 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, " Türkiye-Irak sınır hattında devam eden operasyonlarda teröristlerle çıkan

Zabıta ekiplerinden esnaf denetimi

Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşın hijyen şartları çerçevesinde ve huzur içinde

Kaymakam Erdoğan Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret etti

Kaymakam Aydın Erdoğan Seydişehir Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret etti.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA