ribo

18 Haziran 2019 Salı

şeker

Esnaf Odası'ndan basın açıklaması

esnaf-odasindan-basin-aciklamasi

31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar önemli açıklamalar da bulundu.
22 Mart 2019 Cuma 13:03

 

       31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar önemli açıklamalar da bulundu.

       Başkan Aypar; “Demokrasinin gereği her beş yılda bir yapılan mahalli idareler seçimleri 31 Mart 2019 tarihinde yapılacaktır. Öncelikle seçimlerin ülkemize ve şehrimiz insanı ile Esnaf ve Sanatkârımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

       Seçimlerin huzur ve sükûnet içinde geçmesi adına oda olarak üyelerimiz ile yaptığımız istişare toplantılarında  itidal ve hoşgörünün ön planda olmasını tavsiye  ediyoruz.

       Ancak ilçemiz yazılı basınında ve sosyal medyada oda üyelerimizden küçük bir grubun işgüzarlık göstererek bazı kişileri başkan belirleyerek şehrimizde faaliyette olan bazı seçim bürolarını dolaşarak odamızın hukuki adını kullanarak kendilerini Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odasının temsilcileriymiş gibi göstermek sureti ile odamızın adını lekelemek ayrıca kendileri için siyasi rant elde etme telaşına düşmüşlerdir.        Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetim kurulu olarak, göreve geldiğimiz 2010 yılından bu yana 1500 üyemizin hak ve menfaatleri için siyaseti amaç değil araç olarak gördük ve özellikle seçimlerde odamızın homojen üye yapısı gereği, siyasetten uzak durmayı doğru tercih ettik 

       Bunda da son derece başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bu stratejimizden dolayı da tüm oda üyelerimizin ve Seydişehir kamuoyunun haklı takdirlerini kazandık.

Seçimler bitene kadar odamıza ziyarete gelen tüm siyasi parti ve yöneticilerine kapımızı açarak misafirperverliğimizi gösterip esnafımızın meselelerini en iyi şekilde kendilerine aktardık. Esnaf olarak, siyasetimiz ticaretimiz, partimizde işletmelerimizdir. Elbette demokrasiye inanan kitle olarak seçme hakkımız vardır. Onu da sandıkta en bilinçli şekilde kullanırız. Zira ‘’Esnaf birilerinin aklıyla hareket edecek olsaydı Sanatkâr olamazdı’’Bu yüzden basında yer alan odamızın ve esnafımızın ilkeleriyle bağdaşmayan bu tip kişisel hareket ve haberleri kabul etmemiz mümkün değildir. Yanlış anlaşılmalar olmaması adına yönetim kurulu olarak açıklama yapma gereği duyduk.

       Bu vesile ile 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde seçime girecek olan Belediye Başkan Adayları, Meclis üyeleri ve tüm Muhtar ve Muhtar Azası adayı arkadaşlarımıza başarılar dilerken seçimlerin tekrar ilçemiz ve ülkemiz insanına hayırlı olmasını dileriz.Haber okunma sayısı: 939

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sehitlerimiz-dualarla-anildi

Şehitlerimiz dualarla anıldı

18 Haziran 2019 Salı 13:21
metruk-binalar-yikiliyor

Metruk binalar yıkılıyor

18 Haziran 2019 Salı 12:27
seydisehirliler-istanbulda-bulustu

Seydişehirliler İstanbul'da buluştu

13 Haziran 2019 Perşembe 12:21
koskiden-dolandiricilara-karsi-uyari

KOSKİ'den dolandırıcılara karşı uyarı!

13 Haziran 2019 Perşembe 11:13

GÜNDEMDEKİLER

Harmancı Uluslararası Kuşak Güreşinde 1.oldu

Romanya’da düzenlenen Uluslararası Kuşak Güreşi Turnuvası Gösteri Müsabakalarında mücadele eden Ümit

Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Diyanet İşleri Başkanlığınca, Muhammed Mursi'nin vefatı nedeniyle yurt genelindeki merkezi camilerde gıyabi

Şehitlerimiz dualarla anıldı

Şehit ve Gaziler Parkında Şehitlerimiz Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar ile anıldı

Tayini çıkan hakim ve savcılara veda yemeği

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun adli ve idari yargı 2019 yılı 601 sayılı yaz kararnamesi ile Seydişehirden

Metruk binalar yıkılıyor

Merkez ve kırsal mahallelerde tehlike arz eden metruk binalar yıkılıyor.

Seydişehirliler İstanbul'da buluştu

Seydişehir Yeniceköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından İstanbul'da organize edilen programda

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA