27 Ocak 2021 Çarşamba

şeker

Engelliler Günü’nde meyve fidanı diktiler

engelliler-gununde-meyve-fidani-diktiler-

Seydişehir Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören engelli öğrenciler 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında öğrenim gördükleri okulun bahçesine meyve fidanı dikimi gerçekleştirdi.
03 Aralık 2020 Perşembe 12:11

Seydişehir Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören engelli öğrenciler 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında öğrenim gördükleri okulun bahçesine meyve fidanı dikimi gerçekleştirdi.

Özel Eğitim Uygulama Okulunun bahçesinde öğrencilerin pandemi kurallarına uygun olarak katıldığı fidan dikim programına Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, öğretmenleri, engelli öğrenciler ve velileri katıldı.

Özel Eğitim Uygulama Okulu bahçesine Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, öğrencilerle birlikte Kiraz, Kayısı, Şeftali, Erik, Armut, Elma ve Ayva fidanlarını toprakla buluşturdu.

Engelli bireylerin desteklenmesi halinde toplumda yer alarak kendilerini ifade edebildikleri kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Engelli kardeşlerimizin desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, başarılarına ortak oluyoruz.  İlçemizde bulunan farklı meslek guruplarında çalışan, eğitim gören engelli kardeşlerimiz bunların en önemli örneklerindendir. Özellikle son yıllarda spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına kadar hemen her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin bu azim ve öz güvenleri her türlü takdiri hak etmektedir. İnsanı insan yapan, insanı yücelten hususlar manevi değerlerdir. Engelli bireylerimizin günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü engeli ortadan kaldırmak ve destek sağlamak için yaptığımız çalışmalarımız devam etmektedir ”ifadelerini kullandı.

Kaymakam Aydın Erdoğan; “Kardeşlerimizin günlük hayattaki yaşamlarını kolaylaştırmak bizim öncelikli görevlerimiz arasında yer alıyor. Yapmış oldukları program ve farkındalıktan dolayı kendilerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.Haber okunma sayısı: 3960

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Büyükşehirden eğitime 10 bin tablet desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’da uzaktan eğitimi takip edecek ekipmana sahip olmayan öğrencilere

Karabulut, CİB Konya İl Müdürü oldu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya İl Müdürlüğü’nde görev değişimine gidildi. CİB İl

Kararlılığımız devam ettiği sürece başaracağız

Pandemi ile mücadelede hafta içi akşam 21.00’da başlayıp sabah 05.00’da biten sona eren ve hafta sonu da tam

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Cistuslu pastil üretti

Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi’nde “Bilgi Ürüne” dönüştürüldü ve ilk Cistuslu Pastil üretildi.

Pazaryeri dezenfekte edilerek yıkanıyor

Seydişehir Belediyesi ekipleri her hafta çarşamba ve perşembe günleri kurulan kapalı pazaryerini vatandaşların

Fetih nesli hayallerini gerçekleştiriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçedeki ilkokul öğrencilerine yönelik örnek olacak bir projeye daha imza

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA