26 Kasım 2020 Perşembe

şeker

Ek bina değil, müstakil hastane isteniyor

ek-bina-degil-mustakil-hastane-isteniyor

Seydişehir’de 2011 yılında temeli atılan ve 2018 yılında hizmete alınan hastane ek binası da yetersiz kalınca yeni bir ek bina için daha yer tahsisi yapıldı. Seydişehirli vatandaşlar ek binaların çözüm olmadığını, müstakil yeni bir hastane yapılması gerektiğini kaydetti.
13 Mayıs 2020 Çarşamba 11:23

Seydişehir’de 2011 yılında temeli atılan ve 2018 yılında hizmete alınan hastane ek binası da yetersiz kalınca yeni bir ek bina için daha yer tahsisi yapıldı. Seydişehirli vatandaşlar ek binaların çözüm olmadığını, müstakil yeni bir hastane yapılması gerektiğini kaydetti.

Seydişehir’de uzun yıllar eksikliği hissedilen bölge hastanesi için dönemin milletvekili Harun Tüfekci’nin de girişimleriyle 2011 yılında 75 yataklı yeni hastane binasının temeli atıldı. Uzun yıllar yapımı bir türlü tamamlanamayan hastane ek binası 2018 yılında kısmen devreye alındı. Eski hastane binasının ekonomik ömrünü tamamlaması sonrası yeni hastane çalışmaları başlarken geçtiğimiz günlerde Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay’dan yeni bir ek bina için yer tahsisi yapıldığı açıklaması geldi.

 

VALİLİK TARAFINDAN ONAY VERİLDİAk Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, “Seydişehir Alaylar 1 Mahallesi’nde bulunan 497 ada 526 parsel numarada 22 bin 484.57 m2 yüz ölçümlü mülkiyeti hazine adına kayıtlı taşınmazın Seydişehir Devlet Hastanesi 75 yataklı ek binası yapılmak üzere İlçe Kaymakamlığı tarafından talep edilen yazıya Valilik tarafından onay verildi.”dedi.

Atalay, “2 yıl içinde ek bina başlanması şartı ile Milli Emlak Daire Başkanlığı tarafından Seydişehir Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne söz konusu taşımaz devredildi. Bundan sonraki aşamada ise proje çalışmaları başlayacak ve ihale aşamasına gelinecek. Ek binanın bir an evvel bitirilmesi için elimizden gelen gayreti gösterip sürecin takipçisi olacağız.”şeklinde açıklama yaptı.

 

EK DEĞİL, MÜSTAKİL HASTANE

Seydişehir’in ihtiyacının ek binalar değil yeni müstakil bir hastane olduğunu kaydeden vatandaşlar, “Ortada 14 milyon liraya mal olan bir ek bina var; kaldı ki zor bela 7-8 yılda tamamlanabildi. Bizim hastanelerimiz Sağlık Bakanlığı’nda ek bina göründüğü için buraya hiçbir zaman kaliteli doktor gelmez, gelmiyor. Gelen doktorlarda alelacele geri gidiyor. Bizim ek binaya değil, müstakil bir hastaneye, yani Sağlık Bakanlığı kayıtlarında yüksek notlu hastane sıralamasına girmemiz lazım” diye konuştu.

Konyalı bir Bakana sahipken Seydişehir’in bunu iyi değerlendirmesi gerektiğini kaydeden vatandaşlar, “Maalesef halen ek bina hastalığından kurtulamayan yöneticilere sahibiz; yanı başımızdaki ilçelere yüksek kaliteli devlet binaları yapılırken biz seyrediyoruz. Yani hizmet akar Seydişehir bakar. Yazık bu mübarek şehir bunları hak etmiyor” şeklinde konuştu.Haber okunma sayısı: 2055

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

hep-birlikte-fedakarlik-sinavindayiz

Hep birlikte fedakarlık sınavındayız

25 Kasım 2020 Çarşamba 16:48
kaymakamlikta-kadina-siddet-toplantisi

Kaymakamlıkta kadına şiddet toplantısı

25 Kasım 2020 Çarşamba 16:43
ogretmenler-gunu-kutlandi

Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım 2020 Salı 11:38
zabita-ekiplerinden-hes-sorgulamasi

Zabıta ekiplerinden HES sorgulaması

19 Kasım 2020 Perşembe 12:16

GÜNDEMDEKİLER

Benzine 37 kuruş zam

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre satış fiyatına 37 kuruş zam yapıldı.

Hep birlikte fedakarlık sınavındayız

Yurt genelinde olduğu gibi Seydişehir’de de koronavirüs salgınında günlük hasta sayıları ve ölüm oranları

Kaymakamlıkta kadına şiddet toplantısı

Seydişehir Kaymakamlığı’nda Kaymakam Aydın Erdoğan Başkanlığı’nda İçişleri Bakanlığı’nın

Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Seydişehir’de düzenlenen törenle kutlandı.

Kaymakamlık anonslarla uyarıyor

Seydişehir Kaymakamlığı ekipleri gün boyu halkı salgın tehlikesine karşı yaptığı anonslarla uyarıyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA