ribo

22 Kasım 2019 Cuma

şeker

DİB Başkanı Erbaş’tan ‘sapkınlık uyarısı’

dib-baskani-erbastan-sapkinlik-uyarisi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, son günlerde gündemi işgal eden “cinsel eşitlik” sloganlarının “sapkınlık” olduğuna vurgu yaptı.
02 Temmuz 2019 Salı 14:31

 

         Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, son günlerde gündemi işgal eden “cinsel eşitlik” sloganlarının “sapkınlık” olduğuna vurgu yaptı.

         Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce yurt dışı teşkilatlarında görev yapan ataşe, müşavir ve koordinatör din görevlilerinin katılımıyla düzenlenen “8. Yurtdışı Din Hizmetleri Konferansı”nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Tarihin şahit olduğu açık bir gerçekliktir ki İslam’ın ilkelerinin hayata rehberlik ettiği dönemlerde yeryüzü insani değerlerle buluşmuş, hayata huzur ve güven egemen olmuştur. Nitekim dünyayı karanlıklar içerisine gömen bir cahiliye dönemi, miladî yedinci asırda vahyin aydınlığında asr-ı saadete dönüşmüş, bir asırlık bir zamanda Endülüs’ten Orta Asya’ya kadar büyük bir coğrafyada Müslümanlar, insanlığı İslam’ın aydınlık yüzüyle tanıştırmışlardır.” dedi.

         Müslümanların kurdukları medeniyetlerde ve yaşadıkları coğrafyalarda adalet, barış ve birlikte yaşamaya dair nice güzel örnekler kayda geçtiğini vurgulayan Başkan Erbaş, “Ancak 18. yüzyıldan itibaren dünya sosyal, siyasal, ekonomik, kültürel vb. açılardan köklü değişikliklere sahne olmuştur. Söz konusu kaotik süreçten ise en fazla Müslümanlar etkilenmiş; İslam coğrafyası savaşlar, işgaller, şiddet ve yoksulluk altında zor ve sıkıntılı süreçlere mahkûm edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

         Bugün etnik kimlikler, mezhep, meşrep ve ideoloji farklılıkları üzerinden İslam coğrafyasının fitne, tefrika ve anarşinin kucağına itildiğine işaret eden Prof. Dr. Erbaş, “Terör ve şiddet, diğer yandan fakirlik ve cehalet, Müslüman dünyanın büyük çoğunluğunu etkileyen temel sorunlar olmaya devam etmektedir.” dedi.         “Anne olmayı devreden çıkaran bir kadın ve baba olmayı devreden çıkaran bir erkek tasavvuru; fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlıktır”

        Başkan Erbaş, son günlerde gündemi işgal eden “cinsel eşitlik” sloganlarının “sapkınlık” olduğuna vurgu yaparak “Ailemiz, gençlerimiz ve geleceğimiz söz konusu olduğunda, burada şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim: Zaman zaman bazı kavramlar, organizasyonlar, cinsiyet eşitliği gibi sloganlar adı altında bir takım sapkınlıkların gündeme getirildiğini ve yaygara yapıldığını görmekteyiz. Aileyi tahrip eden, insani ve ahlaki değerleri hiçe sayan söz konusu propagandanın; özgürlük, onur vb. kavramlarla servis edilmesi bir algı operasyonu ve aldatmacadır. Anne olmayı devreden çıkaran bir kadın ve baba olmayı devreden çıkaran bir erkek tasavvuru, fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlıktır ve tarih boyunca bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş hem de lanetlenmiştir.” dedi.Haber okunma sayısı: 586

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Muay Thaı takımı 17 madalya kazandı

Alanya’da 15-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Hasan Karlı İller arası Muay Thai kupasına 24 spocu

Kaymakam Erdoğan öğretmenlerle kahvaltıda buluştu

Kaymakam Aydın Erdoğan, okul idarecileri ve öğretmenler ile kahvaltıda buluştu.

Şehit eşine ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’

Terör saldırısında şehit olan polis memuru Emre Horoz’un eşi Nazife Horoz’a Devlet Övünç Madalyası ve

Otomobille hafif ticari araç çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Beyşehir’de, otomobille hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 2

112 çalışanları ‘Paşa’ için ağladı

Seydişehir ilçesinde görevli 112 acil yardım ambulansı bir hastayı hastaneye yetiştirmeye çalışırken 'Paşa'

MÜSİAD 'İş Geliştirme Toplantısı' yapıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi'nde 'İş Geliştirme Toplantısı'

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA