ribo

21 Temmuz 2019 Pazar

şeker

DİB Başkanı Erbaş’tan ‘sapkınlık uyarısı’

dib-baskani-erbastan-sapkinlik-uyarisi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, son günlerde gündemi işgal eden “cinsel eşitlik” sloganlarının “sapkınlık” olduğuna vurgu yaptı.
02 Temmuz 2019 Salı 14:31

 

         Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, son günlerde gündemi işgal eden “cinsel eşitlik” sloganlarının “sapkınlık” olduğuna vurgu yaptı.

         Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce yurt dışı teşkilatlarında görev yapan ataşe, müşavir ve koordinatör din görevlilerinin katılımıyla düzenlenen “8. Yurtdışı Din Hizmetleri Konferansı”nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Tarihin şahit olduğu açık bir gerçekliktir ki İslam’ın ilkelerinin hayata rehberlik ettiği dönemlerde yeryüzü insani değerlerle buluşmuş, hayata huzur ve güven egemen olmuştur. Nitekim dünyayı karanlıklar içerisine gömen bir cahiliye dönemi, miladî yedinci asırda vahyin aydınlığında asr-ı saadete dönüşmüş, bir asırlık bir zamanda Endülüs’ten Orta Asya’ya kadar büyük bir coğrafyada Müslümanlar, insanlığı İslam’ın aydınlık yüzüyle tanıştırmışlardır.” dedi.

         Müslümanların kurdukları medeniyetlerde ve yaşadıkları coğrafyalarda adalet, barış ve birlikte yaşamaya dair nice güzel örnekler kayda geçtiğini vurgulayan Başkan Erbaş, “Ancak 18. yüzyıldan itibaren dünya sosyal, siyasal, ekonomik, kültürel vb. açılardan köklü değişikliklere sahne olmuştur. Söz konusu kaotik süreçten ise en fazla Müslümanlar etkilenmiş; İslam coğrafyası savaşlar, işgaller, şiddet ve yoksulluk altında zor ve sıkıntılı süreçlere mahkûm edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

         Bugün etnik kimlikler, mezhep, meşrep ve ideoloji farklılıkları üzerinden İslam coğrafyasının fitne, tefrika ve anarşinin kucağına itildiğine işaret eden Prof. Dr. Erbaş, “Terör ve şiddet, diğer yandan fakirlik ve cehalet, Müslüman dünyanın büyük çoğunluğunu etkileyen temel sorunlar olmaya devam etmektedir.” dedi.         “Anne olmayı devreden çıkaran bir kadın ve baba olmayı devreden çıkaran bir erkek tasavvuru; fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlıktır”

        Başkan Erbaş, son günlerde gündemi işgal eden “cinsel eşitlik” sloganlarının “sapkınlık” olduğuna vurgu yaparak “Ailemiz, gençlerimiz ve geleceğimiz söz konusu olduğunda, burada şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim: Zaman zaman bazı kavramlar, organizasyonlar, cinsiyet eşitliği gibi sloganlar adı altında bir takım sapkınlıkların gündeme getirildiğini ve yaygara yapıldığını görmekteyiz. Aileyi tahrip eden, insani ve ahlaki değerleri hiçe sayan söz konusu propagandanın; özgürlük, onur vb. kavramlarla servis edilmesi bir algı operasyonu ve aldatmacadır. Anne olmayı devreden çıkaran bir kadın ve baba olmayı devreden çıkaran bir erkek tasavvuru, fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlıktır ve tarih boyunca bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş hem de lanetlenmiştir.” dedi.Haber okunma sayısı: 341

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

trafik-degerlendirme-toplantisi-yapildi

Trafik değerlendirme toplantısı yapıldı

20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:28
seydisehirde-bir-rus-casus-ivan-bizanof

Seydişehir’de bir Rus Casus İvan Bizanof

20 Temmuz 2019 Cumartesi 12:55
konya-sekere-kizilaydan-odul

Konya Şeker’e Kızılay’dan ödül

17 Temmuz 2019 Çarşamba 16:43
bicakli-kavga-1-yarali

Bıçaklı kavga 1 yaralı

17 Temmuz 2019 Çarşamba 16:33
cop-konteynirlari-dezenfekte-ediliyor

Çöp konteynırları dezenfekte ediliyor

17 Temmuz 2019 Çarşamba 16:22

GÜNDEMDEKİLER

Trafik değerlendirme toplantısı yapıldı

Kaymakam Aydın Erdoğan başkanlığında trafik değerlendirme toplantısı yapıldı.

ADD yönetiminden İriilter’e teşekkür plaketi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Seydişehir şubesi, eski başkan Hüseyin İriilter’e teşekkür plaketi

Kaymakam Erdoğan Alüminyum İlkokulu’nu inceledi

Kaymakam Aydın Erdoğan, yaz tatilinde tadilat çalışması devam eden Alüminyum İlkokulu'nda incelemelerde bulundu.

Seydişehir’de bir Rus Casus İvan Bizanof

Tarihçi Ercan Arslan'ın araştırmalarına göre Hariciye Nezaretinden Dâhiliye Nezaretine yazılan 19 Mart 1917

Suğla Ovası'nda karpuz hasadı başladı

İlçemiz Suğla Ovası’nda 15 Temmuz itibariyle karpuz hasadı başladı.

Konya Şeker’e Kızılay’dan ödül

2007 yılında başlatılan ve her yıl periyodik olarak devam eden Kan Bağışı Kampanyasına destek veren Konya

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA
kampüs okul