20 Ocak 2021 Çarşamba

şeker

CHP'den gazetemize 10 Ocak ziyareti

chpden-gazetemize-10-ocak-ziyareti

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizi ziyaret etti.
11 Ocak 2021 Pazartesi 16:39

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizi ziyaret etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün hafta sonu kısıtlamasına denk gelmesi nedeniyle CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel ve Gençlik Kolları Başkanı Levent Kavak Seydişehir’in Sesi Gazetesi’ni ziyaret etti.

Gazeteciliğin kutsal bir meslek olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Özel kamuoyunu bilgilendirme ve aydınlatma da gazetecilere büyük görev düştüğünü söyledi. Vatandaşın gözü kulağı, kamuoyunun sesi olan basın kuruluşlarına başarı dileyen Özel, parti olarak gerçekleştirdikleri faaliyetleri dile getirdi.

SİZ YOKSANIZ TOPLUM SAĞIR VE DİLSİZDİRBaşkan Özel, “Basın çalışanlarının ekonomik ve sosyal anlamda haklarının büyük oranda geliştirilmesini sağlayan; 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı yasa ile değiştirilmesinden sonra bugün, sözde ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır. İnsanların sağlıklı bilgi alması için yoğun mesai harcayan gazetecilerin gününü kutluyorum. Gazetecilik mesleği, çağımızın en zor mesleklerinden bir tanesidir. İnsanları hızlı ve sağlıklı bilgilerle buluşturmak için her türlü zor koşulun üstesinden gelen gazeteciler, karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getirmektedir. Toplumsal bilinci artırarak güçlendirmeyi hedefleyen gazetecilik mesleği, kamuoyu yararına olan her türlü projenin de yanında durmaktadır.  Ancak şunu unutmamamız gerekir ki, ancak özgür basın; özgür toplum ve demokrasinin olmazsa olmazıdır. Siz yoksanız toplum sağır ve dilsizdir. Gazetecilerimizin düşüncelerini özgürce baskı altında olmadan ifade edebilmeleri hayati önem arz etmektedir.  Ancak bugün, Bu anlamda büyük baskılar altında olduğunuzun, kiminizin işsiz, kimi arkadaşlarınızın cezaevinde ve kiminizin de itibarsızlaştırıldığınızın bilincindeyiz. Her şeye rağmen siz, özelliklede Yerel emekçi gazeteciler, dün olduğu gibi bundan sonrada halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını mesleğinizin ilkeleri çerçevesinde savunacağınızdan zerre şüphemiz yoktur. Bu zorlu ve o kadar da onurlu görevde sizlere kolaylıklar, sabır ve başarılar diler, gününüzü kutlarım.”dedi.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Mevlüt Mızrak’a İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından basımı yapılan Atatürk fotoğraflarının yer aldığı takvimi hediye eden Başkan Özel, gazetemiz çalışanlarının da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.Haber okunma sayısı: 1642

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’e 426 doz aşı geldi

Seydişehir’e ilk etapta 426 doz aşının geldiği bildirilirken, 15 Ocak itibariyla bu aşıların tamamlanması

Antalya yolunda kaza: 2 ölü, 3'ü ağır 5 yaralı

Seydişehir-Antalya Karayolu’nda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken, 3'ü ağır olmak

Sağlıkçılara koronavirüs aşısı yapılmaya başladı

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Özdemir Seydişehir’de sağlık personellerine aşı yapılmaya

Ak Parti’den fidanlık şefine ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve yönetm kurulu üyeleri İlçe Orman Fidanlığı Şefi

Tutal, projelerin takibi için Konya’da

Seydişehir’in ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesine katkı sağlamak amacı ile ikili görüşmelerine ara

Ketenli Derneği’nden giyim ve gıda yardımı

Ketenli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ihtiyaç sahibi çocuklara giyim, ailelere ise gıda yardımında bulundu.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA