26 Ekim 2020 Pazartesi

şeker

Çevre düzenlemesi 120 günde tamamlanacak

cevre-duzenlemesi-120-gunde-tamamlanacak

Proje çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çevre düzenleme çalışmasının 120 günde tamamlanarak Seydişehirlilerin hizmetine sunulacağını belirtti.
24 Eylül 2020 Perşembe 17:57

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seydişehir Belediyesi tarafından yürütülen, ilçenin prestij projelerinden olan Seyyid Harun Veli çevre düzenlemesi projesi devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’in projeleri arasında yer alan Seyyid Harun çevre düzenlemesi projesinin Seydişehir’e önemli bir değer katacağını belirterek projenin hayırlı olmasını diledi.

Proje çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çevre düzenleme çalışmasının 120 günde tamamlanarak Seydişehirlilerin hizmetine sunulacağını belirtti.

 SEYDİŞEHİRİMİZE DEĞER KATACAK

Seydişehir’de bugüne kadar yapılan çevre düzenlemeleri arasında Seyyid Harun Veli Cami ve çevre düzenlemesinin önemine dikkat çeken Başkan Tutal, “Seyyid Harun Veli Horasan’dan gelerek şehrimizin temellerini ilk burada atmış ve bu bölgemiz Seydişehirimizin manevi merkezi olmuştur. Buranın manevi atmosferine uygun olarak çalışmasını yürüttüğümüz proje, şehrimizin en önemli ve en büyük çevre düzenlemesi olarak şehrimizin prestij projesi arasında yer almaktadır. Daha önceden kamulaştırmalarını yaptığımız alanlar ile belediyemize ait olan işyerlerimizin yıkımını gerçekleştirerek çalışmalarımızı başlatmıştık. Akabinde gerçekleştirdiğimiz cephe giydirme çalışmalarıyla devam eden projemizde bugün itibariyle de çevre düzenleme çalışmalarına başlayarak ve projemizin etaplarından birini daha hayata geçiriyoruz. İnşallah burada yürüttüğümüz çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Seyyid Harun Veli Meydanı Seydişehirimize büyük bir değer katacak ve bu bölgemiz daha da hareketli hale gelecek” dedi.

 

İLK ETAPTA KAFE VE DİNLENCE ALANLARI AÇILACAK

Çevre düzenleme çalışması hakkında da bilgiler veren Başkan Tutal, “Seyyid Harun Veli çevre düzenlemesi çalışmasıyla birlikte ilk etapta kafe ve dinlence alanlarımız hayata geçecek. Kafemizin yanında vatandaşlarımızın bu alandan daha fazla yararlanabilmesi amacıyla peyzaj alanları oluşturuyoruz. Meydanımızda çocuk oyun parkı, yürüyüş alanları, kamelya ve banklar, dinlence alanları ve süs havuzu hayata geçirilecek. Tüm çalışmalarımız tamamlandığında Seydişehir’imiz önemli bir cazibe merkezine daha sahip olacak. Projemizin tekrardan ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Başkan Tutal, çarşı meydanı etrafında yer alan ve cephe giydirmeleri tamamlanan esnafların dükkanlarını ziyaret ederek esnaflarla sohbet etti çalışmalar hakkında bilgi verdi.Haber okunma sayısı: 1671

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

MÜSİAD’dan Seydişehir’in Sesi’ne ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği yöneticileri gazetemize nezaket

Ak Parti’den gazetemize ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Yöneticileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi, ilçedeki kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik başlatmış

Battâl Gâzî ve Seydişehir

Tarihî kaynaklar, Türklerin gönlünde taht kuran ve gece sohbetlerinde kahramanlıklarını dinlediği Battâl

Cildiye doktoru göreve başladı

Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yeni cildiye uzmanı atandı. Bir süredir boş bulunan cildiye polikiliniği,

Seydişehir Belediyesi'nin bütçesi 77 milyon oldu

Seydişehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi 77 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA