19 Ocak 2021 Salı

şeker

Başkan Tutal’dan bayram mesajı

baskan-tutaldan-bayram-mesaji

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kurban Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı.
30 Temmuz 2020 Perşembe 13:39

Başkan Mehmet Tutal, Kurban Bayramı'nın toplumsal hayatta birlik, beraberlik, yardımlaşma ve kardeşliği pekiştiren dini bir haslet olduğunu ifade etti.

Bayramların, insanların kardeşçe kucaklaştığı, birbirlerine olan sevgi ve saygılarının yoğunlaştığı günler olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Geçmişimizden emanet aldığımız bu insani değerleri korumak ve yaşatmak her birimizin asli sorumluluğudur. Bu kadim topraklarda yaşadığımız sürece sevgi, saygı, birlik, kardeşlik,  hoşgörü iklimini yaşatmak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için dini ve manevi duygularımıza, birbirimize sahip çıkmalıyız. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyen kadim bir medeniyetin ruhuna yelken açmalıyız.

Bayramlar çok özel günlerdir. Milletimizin birlik ve beraberliği, kardeşlik ve dayanışma ruhu bayram günlerinde daha da gelişir ve pekişir. Sosyal dayanışmanın zirveye çıktığı Kurban Bayramları, aziz milletimizin inanç köklerinin ne kadar sağlam olduğunun da bir nevi ispatı gibidir. Allah’ın emrine boyun eğmekte ve kulluk bilincini ortaya koymaktadırKurban, Hz. İbrahim’in en değerlisini, canından çok sevdiği oğlu Hz. İsmail’i Allah için kurban etmek istemesi, bir an için bile tereddüt etmeden oğlunu kurban etmeye niyetlenmesi, onun Allah’a ola sevgisini ve bağlılığını ifade etmektedir. Bizler de en kıymetli şeylerimizi Allah yolunda adamalıyız.

Tüm Müslümanlar ortak bir duygu ve hasletle dini vecibelerini yerine getirerek, çevresinde huzurlu bir düzene vesile olmuş olacaktır. Anne, baba, eş, dost, akraba, yakınlarımız, komşularımız, kimsesizler aranmalı;  Müslümanlığın gerekliliği, kardeşlik duygusunu pekiştirmeliyiz.

Ancak bu yıl içinde bulunduğumuz salgın nedeniyle diğer, bayramlardan farklı bir bayram yaşıyoruz. Tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde ve ilçemizde salgın etkisini göstermeye devam ederken birçok hemşehrimiz sıla-ı rahimde bulunamayacaklar. İnşallah alınan tedbirler ve önlemlerle en kısa sürede salgın dönemini atlatacak özlediğimiz bayramlara hep birlikte sağlık ve esenlik içerisinde, daha anlamlı daha coşkulu bir şekilde ulaşacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı'nın cömertliğin, rahmetin, yardımlaşmanın, bereketin ve beraberliğin hatırlatılmasına vesile olmasını diler, Cenab-ı Allah'tan hemşerilerime ve tüm İslam Alemi'ne, sağlıklı, mutlu ve hayırlı günlerler getirmesini niyaz ederim”Haber okunma sayısı: 1016

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’e 426 doz aşı geldi

Seydişehir’e ilk etapta 426 doz aşının geldiği bildirilirken, 15 Ocak itibariyla bu aşıların tamamlanması

Antalya yolunda kaza: 2 ölü, 3'ü ağır 5 yaralı

Seydişehir-Antalya Karayolu’nda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken, 3'ü ağır olmak

Sağlıkçılara koronavirüs aşısı yapılmaya başladı

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Özdemir Seydişehir’de sağlık personellerine aşı yapılmaya

Ak Parti’den fidanlık şefine ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve yönetm kurulu üyeleri İlçe Orman Fidanlığı Şefi

Tutal, projelerin takibi için Konya’da

Seydişehir’in ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesine katkı sağlamak amacı ile ikili görüşmelerine ara

Ketenli Derneği’nden giyim ve gıda yardımı

Ketenli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ihtiyaç sahibi çocuklara giyim, ailelere ise gıda yardımında bulundu.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA