25 Mayıs 2020 Pazartesi

şeker

Başkan Tutal, ‘İlçemizdeki huzur esastır’

baskan-tutal-ilcemizdeki-huzur-esastir

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Haziran ayında gerçekleştirdiği İstanbul seyahatiyle ilgili bazı çevrelerce yapılan açıklamaların gerçeği çarpıttığını açıkladı.
04 Temmuz 2019 Perşembe 17:34

         

         Başkan Tutal, İstanbul’da Seydişehir’e yapılacak hizmetlerle ilgili önemli görüşmelere katıldığının altını çizdi.

         Bazı çevrelerin sosyal medya aracılığıyla yaptığı “Seydişehir Belediye Başkanı, İstanbul seçimi öncesi Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’a destek olmak amacıyla İstanbul’a gitti” şeklindeki paylaşımlar üzerine açıklama yaptı.

         Başkan Mehmet Tutal, paylaşımların Seydişehir’de uzun süreden beri devam eden istikrar ortamını baltalamak amacıyla yapıldığını belirtti.

         Bundan önce görev yaptığımız 5 yıllık sürede alınan tüm kararlarımız Belediye Meclis Üyelerimizin oy birliği ile alınmıştır. Alınan bu kararlarımızı ise Seydişehirli hemşehrilerimizle paylaşarak bilgilendirdik.         Bu tür çarpıtılarak yapılan paylaşımlara hemşerilerimizin itibar etmeyeceğine inancım sonsuzdur. Seydişehir sevdamız dün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir” dedi.

        Seydişehir’deki birlik ve beraberliğe gölge düşürelemeyeceğini dile getiren Başkan Tutal, İstanbul seyahatinde yaptığı görüşmeleri de kamuoyu ile paylaştı. Başkan Tutal “İstanbul'da bulunduğum tarihlerde TOKİ Toplu Konut Dairesi Başkanlığında Seydişehir'de ikamet eden fakir, fukara, kimsesiz, şehit ve gazi yakınları ile dar gelirli vatandaşlarımızın Toki 2.Etap konutların yapılması için Toki Başkanlığında girişimlerde bulunarak ikili görüşmelerde bulundum.

         Diğer bir konu ise çevreci bir belediye olarak, temizlik hizmetlerimizi daha üst seviyeye taşıyabilmek adına İstanbulda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile görüşmeler yaparak 800 Bin TL değerinde iki adet çöp kamyonunu bedelsiz olarak Belediyemiz uhdesine kazandırdık. Seydişehirli hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun.

         Ayrıca yıllar önce Seydişehir'den İstanbul'a gitmiş orada ikamet eden rektörlerimiz İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof Dr Nuri Aydın, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr Sait Gönen ve hemşehrilerimizle birlik ve beraberliği sağlayacak dernek kurma çalışmaları başlatılmıştır. İstihdam ve yatırım konusunda KONSİAD ve bazı işadamları ile görüşmelerde bulunduk. Seydişehir, Bozkır, Ahırlı, Yalıhüyük bölgesel kalkınma planları üzerinde fikir alışverişinde bulunduk.

         Yeni göreve gelen muhalif Meclis üyelerimizinden bazılarının genç olmaları, heyecanlarını yönetememeleri bu tür kısır tartışmalarla gündemi meşgul ederek birlik beraberliğimizi ayrıştırabilir. Biz ayrıştırmak ve ötekileştirmek yerine birlik ve beraberliğe, önem veriyoruz. Ahengin, insicamın verimi ve hizmeti artıracağını da çok iyi biliyoruz. Ayrıca bu tür paylaşımların yüz yüze görüşülmesi siyasi etik gereğidir. Çünkü ilçemizde huzur iklimini korumamız gerekiyor. İlçemizdeki huzur esastır. Bu nedenle böyle bir açıklama yapma gereği oluşmuştur".Haber okunma sayısı: 1380

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Biz bayramları hoşgörüyle bezer, huzur iklimi ile taçlandırırız

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Biz dini bayramlarımızı, sıradan bir kutlamanın dar kalıplarına

Bayramlar birlik ve beraberliğin yaşandığı günlerdir

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Erdoğan'dan Ramazan Bayramı mesajı

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Camiler açılıyor... Gidenler bu kurallara uymalı

İçişleri Bakanlığı, 'Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi' hakkında 81 il valiliğine genelge gönderdi.

Bayramda sokağa çıkma yasağı detayları

4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma günü market, bakkal,

Konya Şeker’den bu yılda üreticiye çifte bayram yaptıracak bayram avansı

Her iki dini bayram öncesinde de üreticisinin bayramları maddi kaygılardan uzak geçirebilmesi için Bayram Avansı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA