ribo

18 Eylül 2019 Çarşamba

şeker

Başkan Tutal, ‘İlçemizdeki huzur esastır’

baskan-tutal-ilcemizdeki-huzur-esastir

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Haziran ayında gerçekleştirdiği İstanbul seyahatiyle ilgili bazı çevrelerce yapılan açıklamaların gerçeği çarpıttığını açıkladı.
04 Temmuz 2019 Perşembe 17:34

         

         Başkan Tutal, İstanbul’da Seydişehir’e yapılacak hizmetlerle ilgili önemli görüşmelere katıldığının altını çizdi.

         Bazı çevrelerin sosyal medya aracılığıyla yaptığı “Seydişehir Belediye Başkanı, İstanbul seçimi öncesi Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’a destek olmak amacıyla İstanbul’a gitti” şeklindeki paylaşımlar üzerine açıklama yaptı.

         Başkan Mehmet Tutal, paylaşımların Seydişehir’de uzun süreden beri devam eden istikrar ortamını baltalamak amacıyla yapıldığını belirtti.

         Bundan önce görev yaptığımız 5 yıllık sürede alınan tüm kararlarımız Belediye Meclis Üyelerimizin oy birliği ile alınmıştır. Alınan bu kararlarımızı ise Seydişehirli hemşehrilerimizle paylaşarak bilgilendirdik.         Bu tür çarpıtılarak yapılan paylaşımlara hemşerilerimizin itibar etmeyeceğine inancım sonsuzdur. Seydişehir sevdamız dün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir” dedi.

        Seydişehir’deki birlik ve beraberliğe gölge düşürelemeyeceğini dile getiren Başkan Tutal, İstanbul seyahatinde yaptığı görüşmeleri de kamuoyu ile paylaştı. Başkan Tutal “İstanbul'da bulunduğum tarihlerde TOKİ Toplu Konut Dairesi Başkanlığında Seydişehir'de ikamet eden fakir, fukara, kimsesiz, şehit ve gazi yakınları ile dar gelirli vatandaşlarımızın Toki 2.Etap konutların yapılması için Toki Başkanlığında girişimlerde bulunarak ikili görüşmelerde bulundum.

         Diğer bir konu ise çevreci bir belediye olarak, temizlik hizmetlerimizi daha üst seviyeye taşıyabilmek adına İstanbulda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile görüşmeler yaparak 800 Bin TL değerinde iki adet çöp kamyonunu bedelsiz olarak Belediyemiz uhdesine kazandırdık. Seydişehirli hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun.

         Ayrıca yıllar önce Seydişehir'den İstanbul'a gitmiş orada ikamet eden rektörlerimiz İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof Dr Nuri Aydın, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr Sait Gönen ve hemşehrilerimizle birlik ve beraberliği sağlayacak dernek kurma çalışmaları başlatılmıştır. İstihdam ve yatırım konusunda KONSİAD ve bazı işadamları ile görüşmelerde bulunduk. Seydişehir, Bozkır, Ahırlı, Yalıhüyük bölgesel kalkınma planları üzerinde fikir alışverişinde bulunduk.

         Yeni göreve gelen muhalif Meclis üyelerimizinden bazılarının genç olmaları, heyecanlarını yönetememeleri bu tür kısır tartışmalarla gündemi meşgul ederek birlik beraberliğimizi ayrıştırabilir. Biz ayrıştırmak ve ötekileştirmek yerine birlik ve beraberliğe, önem veriyoruz. Ahengin, insicamın verimi ve hizmeti artıracağını da çok iyi biliyoruz. Ayrıca bu tür paylaşımların yüz yüze görüşülmesi siyasi etik gereğidir. Çünkü ilçemizde huzur iklimini korumamız gerekiyor. İlçemizdeki huzur esastır. Bu nedenle böyle bir açıklama yapma gereği oluşmuştur".Haber okunma sayısı: 786

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

baskan-tutaldan-hastane-ziyareti

Başkan Tutal'dan hastane ziyareti

16 Eylül 2019 Pazartesi 10:57
tdvdan-halepe-15-tir-un-yardimi

TDV’dan Halep’e 15 tır un yardımı

14 Eylül 2019 Cumartesi 15:03
hurriyet-caddesi-esnafindan-asure-etkinligi

Hürriyet Caddesi esnafından aşure etkinliği

12 Eylül 2019 Perşembe 17:09

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’de ilköğretim haftası kutlandı

Seydişehir’de, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile birlikte başlayan ilköğretim haftası kutlamaları

Belediye ekipleri çalışmalarına devam ediyor

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlı mahallelerin sokaklarında asfalt kaplama,

Başkan Tutal'dan hastane ziyareti

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

TDV’dan Halep’e 15 tır un yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Konya Şubesi ve Konya Müftülüğünce başlatılan yardım kampanyası kapsamında

Seydişehir MÜSİAD’dan aşure ikramı

MÜSİAD Seydişehir Şubesi geleneksel aşure etkinliği gerçekleştirildi.

Hürriyet Caddesi esnafından aşure etkinliği

Hürriyet Caddesi esnafları geleneksel hale getirdikleri aşure ikramının bu sene 7’ncisini düzenlediler.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA