05 Temmuz 2020 Pazar

şeker

Başkan Tutal Gazze için yapılan basın açıklamasına katıldı

baskan-tutal-gazze-icin-yapilan-basin-aciklamasina-katildi

Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanlığı ve STK’lar, İsrail tarafından Filistin’de yaşanan saldırılar kınanarak basın açıklaması yapıldı. Programa Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’da katıldı.
16 Kasım 2019 Cumartesi 15:32

        Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanlığı ve STK’lar, İsrail tarafından Filistin’de yaşanan saldırılar kınanarak basın açıklaması yapıldı. Programa Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’da katıldı.

        Filistin için basın açıklaması ve gıyabi cenaze namazı programı Cuma Namazı çıkışında Şerafettin Camii'nde gerçekleştirildi.

        Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’da Filistin'de şehit olan kardeşlerimiz için kılınan gıyabi cenaze namazına ve basın açıklamasına katıldı. Program sonunda ise Konya Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Ceylani Kılınç'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

        Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanlığı yapılan açıklamada:        Dünya farklı renklerden, ırklardan, kültürlerden, dillerden 7 milyar 800 milyon insana ev sahipliği yapıyor.

        Biz hiçbir rengin, ırkın ya da dilin diğerlerinden üstün olduğuna inanmıyoruz. Yine biz hiçbir topluluğu renginden, ırkından ya da dilinden ötürü de hor görmüyoruz. Hangi renkten, ırktan ya da dilden olursa olsun bütün insanların Hz. Adem (as)’in torunları olduğuna inanıyoruz. Yine biz, Müslüman olsun ya da olmasın, tüm insanların bu dünyada daha kolay ve daha güzel bir yaşam sürme haklarının olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden de insanların en hayırlıları olarak da insanlara faydalı olanları kabul ediyoruz.

        Hiç kimse, renginden, ırkından ya da dilinden ötürü iyi ya da kötü bir insan değildir.  İnsanları iyi ya da kötü yapan tutum ve davranışlardır. Bir ırkın diğerlerinden üstün ve ayrıcalıklı olduğu tezi üzerine kurulan hiçbir ideoloji insanlığa saadet getiremez. Tüm insanlık için değil de sadece bir aile ya da bir kavim için yaşamı kolaylaştırmayı ve güzelleştirmeyi düşünenler geri kalan insanlar için dünyayı cehenneme çevirirler.

        İşte bir ailenin ya da bir ırkın çıkarlarını hak ve adaletin önüne geçiren sapkın ideolojilerin en belirgin örneği Siyonizm’dir. Ve işte İsrail, Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir. Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olmuştur. Siyonist çeteler, 1917’den bugüne, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirmiştir.

        İsrail demek, soykırım demektir, İsrail demek katliam demektir, vahşet demektir, İsrail demek terör demektir, zulüm demektir.

ABD güdümündeki bölge ülkelerinin ve hükümetlerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır. Küstah ve şımarık İsrail, hafta içerisinde İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata’nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, saldırı da Baha Ebu’l Ata ve eşi Esma Ebu’l Ata şehit olmuşlardır. Kendi yaptığı saldırının yine Filistinlileri tehdit olarak gören İsrail abluka altından tuttuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 34 kadar kardeşimiz bu bombardımanla şehit edilmiştir. 200 yakın kardeşimiz de yaralanmıştır. Küstah ve şımarık İsrail bunu hep yapmaktadır.

        İslam ülkelerinin ABD’yle olan bağımlılık ilişkileri İsrail konusunda ciddi adımlar atılmasına engel olmaktadır.

        İsrail ne sivil toplum kuruluşların basın açıklamalarından, ne de hükümetlerin kınamalarından rahatsız olmamaktadır. Müslüman halkın “Kahrolsun İsrail” demesi de İsrail’i kahretmemektedir. İsrail’in hamasete karşı bağışıklığı vardır. Yapılması gereken en başta, her platformda Filistin Halkına ve Filistin Mücadelesi’ne destek vermeye devam etmektir. İsrail ve Siyonizm karşıtı tüm hareketlerin daha etkin ve daha organize olması için çaba sarf etmeliyiz. Tüm İslam ülkelerindeki hükümetleri İsrail konusunda daha sahici adımlar atmaya davet ediyoruz.

        Bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile bir ve beraber olmakta değil, İslam ülkeleri ve ezilen diğer ülkelerle hak ve adalet ekseninde birlikteliktedir. Allah şahittir ki biz Filistinli şehitler ve yaralılar için üzerimize düşen uyarı vazifesini yaptık.

        Dualarımız odur ki tüm Müslümanlar ve tüm ezilenler, zulüm ve işgallere karşı birlikte hareket edebilmeyi başarırlar. Müslümanların en önemli görevi gasp edilmiş bir halkı, anavatanları olan topraklara yeniden kavuşturmak olmalıdır. Bu amacı gerçekleştirmek için bölge halkları bir araya gelmeli ve D8 acilen güçlendirilmelidir. İnanıyoruz ki FİLİSTİN özgürleşecek ve İsrail yok olacaktır, çünkü zulüm ebedi olamaz kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır. 54. Hükümetin Başbakanı Necmettin Erbakan hocamızın dediği gibi “İsrail lafdan değil, ancak güçten anlar.” Haber okunma sayısı: 806

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

seydisehirde-denetimler-artacak

Seydişehir’de denetimler artacak

02 Temmuz 2020 Perşembe 10:18
selcuk-universitesinde-devir-teslim-toreni

Selçuk Üniversitesi'nde devir teslim töreni

24 Haziran 2020 Çarşamba 14:52
donderici-alacabel-tunelini-sordu

Dönderici Alacabel Tüneli’ni sordu

24 Haziran 2020 Çarşamba 14:47

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir bisiklet festivali başladı

3-5 Temmuz tarihleri arası devam edecek Bisiklet Festivali'ne Türkiye’nin değişik illerinden kayıt yaptıran 150

Konuk, Kooperatifler bir seçenek değil, mecburiyettir

Konuk: “Kooperatifçilikte başarının formülü; halis niyet, kesintisiz gayret ama en önemlisi ben değil, biz

Adres işlemleri artık internetten yapılacak

İnternet üzerinden verilen hizmetlerine bir yenisini daha ekleyen Konya Büyükşehir Belediyesi, e- Adres

Didiği Sultan Menakıbı Ve Seyyid Harun

Tarihçi Ercan Arslan Seydişehir’in kurucusu Seyyid Harun Veli hakkında bilgi veren ikinci kaynak olan “Didiği

Tutal’dan kadı sicilleri hediyesi

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Kadı Sicilleri’ni Eğitimci Ercan Arslan ve Gazeteci Ali Saylam’a

Bisiklet festivali yarın başlıyor

Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği tarafından düzenlenecek Bisiklet

ÇOK OKUNANLAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA