02 Aralık 2020 Çarşamba

şeker

Başkan Tutal, basın mensuplarını ağırladı

baskan-tutal-basin-mensuplarini-agirladi

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla verdiği yemekte, gazetecilerle bir araya geldi.
14 Ocak 2015 Çarşamba 20:25

Günaydın Dinlenme Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe, Kaymakam Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Oyanık, Emniyet Müdürü Ali Gürbunar, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Çalık, STK Başkanları, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, belediye meclis üyeleri, yerel gazetelerin çalışanları, ulusal ajansların ve ilçede yayın yapan yerel radyo temsilcileri katıldı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü geleneksel olarak kutladıklarını ifade eden Seydişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Saylam, basın mensuplarının görevlerini çok zor şartlar altında yerine getirdiklerini ellerinden alınan haklarını yeniden verilmesinin doğru olacağını kaydetti.

Basının demokrasilerde önemli bir organ olduğunu ifade Sağlam, "İşimizi önemsiyoruz. Zorluklarla arkadaşlarımız görevlerini en iyi şekilde devam ediyorlar. Konya ilçeleri içerisinde en fazla haberleri gönderiyoruz, öndeyiz. Ajanslara arkadaşlar haberlerini gönderiyorlar" dedi.

Demokratik bir ülkenin gelişmesi, aynı zamanda şeffaf olması için basının önemli olduğunu ifade eden belediye Başkanı Mehmet Tutal ise, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüzde beraber olmak, birlikte kutlamak istedik. Basın gerçekte bir ülkenin gözü, kulağı her şeyi. Özellikle bu çağda iletişim, iletişim çağını artık zirveye ulaştığı bu dönemlerde basının üçüncü güç veya beşinci güç sıralamaları yapılıyordu. Ama artık basının birinci güç olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir ülkede birlik, beraberliğin, kar-deşliğin, nizamın oluşması için başta basının o toplumun farklı düşünce tarzlarını birlik, beraberlik ve kardeşliğe davet etmesi gerekir. Kendi ilçemizde ben 9 aylık dönemde basın mensuplarımıza müteşekkirim" diye konuştu.Her hangi bir dışlamaya, herhangi bir ayrımcılığa yer ver-meden Seydişehir'deki hadiseleri objektif bir şekilde yayınlandığını belirten Başkan Tutal, "Bundan sonraki zaman diliminde bizim görmediğimiz konularda gözümüz, duyamadığımız konularda kulağımız olmanızı arzu ediyoruz. Görüş ve düşünceleriniz bizim için önemli. Gücümüz nispetinde basın mensuplarına yerel gazetelerimize yardımcı olacağız" şeklinde konuştu.

Konuşmalarını ardından sona eren programda Başkan Tutal, basın mensuplarına günü anısına hediye verdi.Haber okunma sayısı: 1814

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kamuda-yeni-mesai-duzenlemesi

Kamuda yeni mesai düzenlemesi

01 Aralık 2020 Salı 16:21
erdogan-yeni-kararlari-acikladi

Erdoğan yeni kararları açıkladı..

30 Kasım 2020 Pazartesi 19:04
tugvanin-projesi-kabul-edildi

TÜGVA’nın projesi kabul edildi

30 Kasım 2020 Pazartesi 18:37
tutaldan-ozergen-yesildaga-ziyaret

Tutal’dan Özergen Yeşildağ’a ziyaret

30 Kasım 2020 Pazartesi 10:22

GÜNDEMDEKİLER

Kamuda yeni mesai düzenlemesi

Konya Valiliği 2 Aralık Çarşamba gününden itibaren uygulanacak yeni mesai saatlerini açıkladı.

Aşının vurulacağı tarih belli oldu

Türkiye'ye Aralık ayı itibariyle Çin menşeli 50 milyon doz Koronavirüs aşısı gelecek. Sağlık

Erdoğan yeni kararları açıkladı..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığındaki Kabine Toplantısı sona erdi. Kritik toplantı sonrası

TÜGVA’nın projesi kabul edildi

Seydişehir Gençlik Derneği ve Türkiye Gençlik Vakfı Seydişehir İlçe Temsilciliği’nin ortaklaşa

Araç sahipleri dikkat; 1 Aralık'ta başlıyor!..

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık’ta

Ak Parti’de kongre süreçleri sona erdi

Ak Parti Seydişehir Teşkilatı’nda olağan kongreler süreci sona erdi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA