16 Ocak 2019 Çarşamba

şeker

Başaklar bursa dönüşecek

basaklar-bursa-donusecek

Seydişehir Suğla Tarım Meslek Lisesi 90 bin metrekare alan üzerine yaptığı buğday ekiminin gelirini üniversiteyi kazanan öğrencilerine burs olarak verecek.
17 Ekim 2018 Çarşamba 22:17

Seydişehir Suğla Tarım Meslek Lisesi 90 bin metrekare alan üzerine yaptığı buğday ekiminin gelirini üniversiteyi kazanan öğrencilerine burs olarak verecek.

Seydişehir Suğla Tarım Meslek Lisesi Tarım Alanı öğrenci ve personeli okul uygulama arazisinde 90 bin metrekare alan üzerinde ekmeklik buğday ekimi yaptı.

Her yıl yaptığı başarılı çalışmalarla eğitim alanında model olan Seydişehir Suğla Tarım Meslek Lisesi geçen sene nohut ekimi yapılan araziye bu yıl Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından hibe edilen sertifikalı tohum ekimi yaptı.

BAŞAKLAR BEREKETE DÖNÜŞECEKOkul Müdürü Ömer Dinçsoy yaptığı açıklamada, “Okulumuz arazisini yaz döneminde ekime uygun hale getirdik. Taşları ve ağaç köklerini temizledik. Arazi verimli hale geldi; şuan ekimini yaptık. İnşallah arazimizde yetişen üründen elde edilecek geliri okul aile birliğinden üniversiteyi kazanan öğrencilere burs olarak vermeyi düşünüyoruz. Yine 10 bin metrekare arazimizde güzel ve örnek bir proje yapmayı düşünüyoruz. Okulumuz her geçen gün güzelleşiyor ve cazibe kazanıyor. Desteklerini esirgemeyen başta Kaymakamımız olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve tüm kurumlara buradan teşekkür ediyorum. İnşallah destekleriyle Seydişehir Suğla Tarım Meslek Lisesi bölgede ve Türkiye’de örnek bir okul olacak.” dedi.

Dinçsoy, “Ayrıca bizi hiçbir zaman geri çevirmeyen Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Merkezi Müdürü Fatih Özdemir Bey’e kurumumuz ve Seydişehir adına şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.Haber okunma sayısı: 1593

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Voleybol’da sahamızda mağlubuz

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig’de 16.haftası oynanan maçta Seydişehir Belediye Sanayi Spor, kendi sahasında

Gazi ve şehit yakınlarından sınav ücreti alınmayacak

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocuklarından sınav, başvuru hizmeti ve

Seydişehir Akademi ilk devrede lider

Seydişehir Akademi Sporlu basketbolcular ilk devreyi lider kapattı.

Seydişehir’in tanıtımı için pul bastırıldı

Seydişehir Belediyesi ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacı ile pul bastırdı.

Voleybol’da Bornova mağlubiyeti

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig’de 15.haftası oynanan maçta Seydişehir Belediye Sanayi Spor, Bornova Anadolu

Ak Parti’de tarih 18 Ocak Cuma

Ak Parti Konya’da belediye başkan adaylarını 18 Ocak Cuma günü açıklayacak.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA