tutal

24 Mart 2019 Pazar

Bakan Kurum aday tanıtım ve SKM açılışını da yaptı

bakan-kurum-aday-tanitim-ve-skm-acilisini-da-yapti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Cumhur İttifakı'nı, 15 Temmuz gecesi bu vatan için, bu devlet, millet, bayrak için canını, kanını feda edenler birlikte kurmuştur. İnşallah bu birliktelik, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde mezara kadar sürecektir."
25 Şubat 2019 Pazartesi 16:07


        Kurum, partisince Seydişehir Belediyesi Düğün Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım toplantısında, meclis üyelerinin de belediye başkanları kadar önemli olduğunu, her meclis üyesinin ilçesi ve şehri için faydalı işler yapması gerektiğini söyledi.

        Cumhur İttifakı'nın kutlu bir ittifak olduğunu belirten Kurum, "Bu ittifak içerisinde belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz bir arada vatandaşlarımıza her türlü hizmeti yapacaklardır." ifadesini kullandı.

        Kurum, şehir şehir gezerek vatandaşların ihtiyaçlarını tespit ettiklerini dile getirerek, "Şehirlerin bu ihtiyaçlarını bakanlığımız, ilgili genel müdürlüklerimiz, Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’müzle, İller Bankası Genel Müdürlüğü’müzle, Toplu Konut İdaresi Başkanlığımızla, belediye başkanlarımızla karar veriyoruz ve bu projeleri ilgili başkanlıklar ve genel müdürlükler eliyle yürütüyoruz." diye konuştu.

        Seydişehir'in gelişmesi, kalkınması, ilçede yaşam standartlarının artması için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirten Kurum, ilçeye yapacakları yatırımları anlattı.

        Hazine arazilerinin çiftçilere 10 yıllığına kiralanmasına ilişkin projelerinden bahseden Kurum, çiftçiye destek olmaya devam edeceklerini bildirdi.        Kurum, mera gözüken ama mera olmayan, atıl arazileri tarıma kazandırmayı hedeflediklerini vurgulayarak, "Tüm Türkiye çapında bu uygulamaya 180 bin çiftçimiz başvurdu ve bunların işlemleri de süratle devam ediyor. Seydişehir'de meyve ve sebzelerimiz var ama bu meyve ve sebzeleri depolayacak bir soğuk hava depomuz yok. Yıl içerisinde inşallah bu projeye başlayıp çok kısa sürede tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.

"Cumhur İttifakı bir masa etrafında kurulmamıştır"

        Cumhur İttifakı'yla önümüzdeki 5 yıllık süreçte şehirleri, ilçeleri bulunduğu noktadan çok daha yukarıya taşıyabilecek bir istikrar ortamını oluşturacaklarını ifade eden Kurum, şunları kaydetti:

        "Ülkenin geçmişine baktığımızda, 5 senelik bir istikrar ortamı çok görülmemiştir, sürekli seçim olmuştur. 2002'den bu güne de bizi rahat bırakmadılar. Gezi parkıyla başlayıp en son darbe girişimine kadar bu süreç görüldü. Cumhur İttifakı bir masa etrafında kurulmamıştır. Cumhur İttifakı'nı, 15 Temmuz gecesi bu vatan için, bu devlet, millet, bayrak için canını, kanını feda edenler birlikte kurmuştur. İnşallah bu birliktelik, sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde mezara kadar sürecektir. 2053 yılında, 2071 yılında inşallah çok daha ileriki zamanlarda, şehirlerimizi, ilçelerimizi çok daha iyi konuma getirmek istiyoruz."

        Mevlana Hazretleri'nin torunları olarak gönüllere dokunmak zorunda olduklarına değinen Kurum, "82 milyon vatandaşımıza hizmet etmek suretiyle, dili, dini, ırkı hiçbirini ayırmadan herkese hizmet etmek zorundayız. Biz büyüklerimizden, atalarımızdan bunu öğrendik. İnşallah bundan sonraki süreçte de tüm vatandaşlarımıza hizmet etmek suretiyle şehirlerdeki yaşam kalitesini arttıracağız ve şehirlerimizi marka şehirler haline getireceğiz." dedi.

        Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da ilçeleri seçimden seçime değil her zaman ziyaret ettiklerini, vatandaşın ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

        Vatandaşlardan 31 Mart yerel seçimlerinde destek isteyen Altay, "Biz size minnettarız Çünkü sandığı ne zaman önünüze koysak, o Anadolu ferasetiyle gereğini yaptınız. Bizler sizleri gördük, selamlaştık. Sizler de göremediklerimize selamımızı iletin. Bizler bugüne kadar yaptıklarımızı garanti ederek bundan sonra sizler için çalışmaya devam edeceğimizi ifade ediyoruz." diye konuştu.

        Toplantıda AK Parti Seydişehir Belediye Başkan adayı Mehmet Tutal’da ilçeye ilişkin projelerini anlattı. Ardından meclis üyeleri tanıtıldı.

        Bakan Kurum, toplantıdan sonra Seydişehir Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Koordinasyon merkezi yapılan dua ve hayır temennileriyle açıldı.

        Mehteran Eşliğinde  Ak parti Seçim Koordinasyon Merkezine  gelen Bakan  Kurum  ve yanındaki heyet burada yapılan duanın ardın SKM’ nin açılışını yaparak ilçeden ayrıldı.Haber okunma sayısı: 623

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Belediye’den larva ile mücadele çalışması

Seydişehir Belediyesi vatandaşların yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmesini sağlamak amacıyla larva ile

Merkez İlkokulu’nda ebru sergisi açıldı

Merkez İlkokulu’nda Hamit İnan rehberliğinde hafta sonu kurs öğrencileriyle yaptıkları eserler sergilendi.

Esnaf Odası'ndan basın açıklaması

31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar

Çat’tan pazar yeri ziyareti

Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat seçim çalışmaları kapsamında pazar yerine

Muhtarlara vefa programı yapıldı

Sorgun ve Tutal Seydişehir’de bu zamana kadar görev yapmış ve yapmaya devam eden 200’ün üzerinde muhtarla,

Seydişehir’de ‘Adalet Ormanı’ oluşturuldu

Seydişehir’de Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen “Ağaçlandırma ve

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA
ABDULKADİR ÇAT 1