20 Ocak 2021 Çarşamba

şeker

Ak Parti’den 10 Ocak buluşması

ak-partiden-10-ocak-bulusmasi

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.
11 Ocak 2021 Pazartesi 13:30

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Şaban Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda gazeteciler ile bir araya gelen Ak Parti Teşkilatı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Programda konuşan İlçe Başkanı Kemalettin Atalay şu ifadelere yer verdi:

“Şehrimizin güzide basın mensupları; böyle onurlu, güzel bir mesleği icra ettiğiniz için sizlere müteşekkiriz. Sizlerin de bildiği üzere Çalışan Gazeteciler Günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961'den beri kutlanmaktadır.Basın, insanların doğru bilgi alması, günlük olaylardan haberdar olması, dünyada olup bitenlerin farkına varabilmesi için vazgeçilmez bir unsurdur. Objektif, özgür ve mesleğin ahlak kurallarına uyan bir basın, demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından biridir. Doğru, dürüst ve tarafsız olarak kamuoyunu bilgilendiren, halkın doğru haber alma hakkı için her şartta ve her tehlikeyi göze alarak mücadele eden ülkemizin dördüncü kuvvetidir.

Günümüzde ileri bilgi teknolojileri ve internet imkânları sayesinde, en şahsi olandan en genel ve sosyal olana kadar bütün olayların anında paylaşıldığı portal ve platformlar, hayatın sıradan realitesine dönüşmüştür. Bu çağa ismini verecek yoğunluk ve yaygınlıkta önem kazanan bilginin, içerik, erişim ve paylaşımı, haber'in nitelik ve etkisini hiç olmadığı kadar artırmış, değiştirmiştir. Artık haber de haberci de her yerdedir. Bu bağlamda çaba harcayan basın mensuplarının '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyoruz.

 

DIŞ GÜÇ MİHRAKLI AÇIKLAMALARI KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR

Değerli gazeteci arkadaşlar; sorumlu gazetecilik bilinci ile hareket eden, haber yapan sizler sayesinde ülke ve dünya gündemini ilgiyle takip ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde yazılı ve görsel basın yayın organlarında yer alan Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un, eski CHP Milletvekili Fikri Sağlar'ın ve de sözde gazeteci Can Ataklı'nın sözlerini esefle kınıyoruz. Fütursuzca yapılan bu açıklamalar, darbe imaları ülke birlik, beraberlik ve demokrasimize kazan kaldıran dış güç mihraklı konuşmaları açıklamaları kabul etmemiz mümkün değildir.

Yapay gündemle ülkemizin enerjisine, saygınlığına, demokratik adım ve değerlerimize çirkince saldırmaları saygısızlıktır. Darbeyi savunanların, meşru görenlerin, darbeyle tehdit edenlerin demokrasi söylemi ise sadece trajikomiktir.

Yine geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesine yasal zeminde Rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu'ya ve kahraman polisimize dil uzatan, ülke huzurunu bozmaya çalışan öğrenci kılıfına sığınan vandallar, teröristler, umduğunuz tabloyu asla  bulamayacaksınız!!

 “Katil polis, üniversiteden defol” diyen 3-5 terörist; “Cumhurbaşkanının gitmesi için bir büyük afet lazım” diyen bir gazeteci görünümünde eşkiya; Başörtülü hakime güvenmiyorum diyen bağnaz kafa. Siz anlaşılan meydanı yine boş zannetmeye başlamışsınız. Hiç kimse Türkiye'nin gündemine bir daha asla darbeyi sokmaya çalışmasın! Bu memlekette yegâne hakem de hakim de aziz milletimizdir. Millete rağmen söz söyleyecek ve karar verecek hiç bir beşeri güç yoktur.

Yaşanan bu olumsuz sürece rağmen basınımızın gerçekleri halkımıza ulaştırmasında engel olmaması bizi bir nebze de olsa rahatlatmaktadır. Ne mutlu yaptığı işi layıkıyla yapan basın ordusunun neferlerine…”

 

GAZETECİLİK GERÇEKTEN ZOR BİR MESLEK

“Çalışan emekçi gazeteci kardeşlerimizin gününün kutlanması bile sizlerin aracılığı ile oluyor” diyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Sizlerle çeşitli etkinliklerde bir araya geliyorduk. Fakat pandemi nedeniyle bu yıl sizler için çok etkin bir program yapamadık. Gazetecilik gerçekten zor bir meslek. Kalemini silah olarak kullanan sözde gazetecilerin yanında basım yayın konusunda pandeminin sebep olduğu ekonomik daralmanın getirmiş olduğu sıkıntı ile zor şartlar içerisinde çalışmaya çalışıyorsunuz. Bundan dolayı bu zor imkanlar içerisinde görevinizi layıkı ile yerine getirdiğinizden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Aydın, Kadın Kolları Başkanı Fatma Aydın ve basın mensupları katıldı.Haber okunma sayısı: 1552

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’e 426 doz aşı geldi

Seydişehir’e ilk etapta 426 doz aşının geldiği bildirilirken, 15 Ocak itibariyla bu aşıların tamamlanması

Antalya yolunda kaza: 2 ölü, 3'ü ağır 5 yaralı

Seydişehir-Antalya Karayolu’nda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken, 3'ü ağır olmak

Sağlıkçılara koronavirüs aşısı yapılmaya başladı

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Özdemir Seydişehir’de sağlık personellerine aşı yapılmaya

Ak Parti’den fidanlık şefine ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve yönetm kurulu üyeleri İlçe Orman Fidanlığı Şefi

Tutal, projelerin takibi için Konya’da

Seydişehir’in ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesine katkı sağlamak amacı ile ikili görüşmelerine ara

Ketenli Derneği’nden giyim ve gıda yardımı

Ketenli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ihtiyaç sahibi çocuklara giyim, ailelere ise gıda yardımında bulundu.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA