11 Temmuz 2020 Cumartesi

şeker

ADD Başkanı Pinici istifa etti

add-baskani-pinici-istifa-etti

Geçtiğimiz günlerde yapılan Seydişehir Atatürkçü Düşünce Derneği 13. Olağanüstü genel kurul toplantısında başkanlığa seçilen Tülin Pinici, başkanlık görevinden ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi.
18 Mayıs 2019 Cumartesi 17:07

 

         Geçtiğimiz günlerde yapılan Seydişehir Atatürkçü Düşünce Derneği 13. Olağanüstü genel kurul toplantısında başkanlığa seçilen Tülin Pinici, başkanlık görevinden ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi.

         Tülin Pinici yaptığı yazılı basın açıklamasında “Atatürkçü Düşünce Derneği Seydişehir Şubesi’nde 11.05.2019 Cumartesi günü 13. Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yapılmış ve bu toplantı neticesinde kullanılan 65 oydan 56 oyu alarak Yönetim Kurulu asil üyeliğine, sonrasında da Yönetim Kurulu üyelerinin kararı ile Atatürkçü Düşünce Derneği Seydişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildim. 33 yıl görev yapmış ve hayatı boyunca Atatürk İlke ve İnkılaplarının ışığından ayrılmadan öğrencilerine Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı emanetleri anlatmaya çalışan bir öğretmen olarak, Atatürkçü Düşünce Derneği ve mücadelesinin etkin olmasını önemseyen, amacına ulaşması için elinden geleni yapmaya çalışan bir bireyim.

         Derneğimizin tüzüğünde belirtildiği gibi; Atatürkçü Düşünce Derneği’nin amacı hiçbir ayrım gütmeden ve gözetmeden, anayasal demokratik düzen güvencesinde insan hak ve özgürlüklerini üstün tutarak yurttaşları tam eşitlikle kucaklayıp ulusal dayanışmanın temeli olan toplumsal barışı sürekli kılmak, her tür teröre ve sömürüye karşı çıkarak Türkiye Cumhuriyetini çağdaş sosyal hukuk devleti niteliğiyle sonsuza değin bağımsız yaşatma isteğini ve bu yolla Türkiye aydınlanmasını güçlendirmektir.

         Atatürk ilke ve devrimlerinin yaşatılması ile bu ilke ve devrimlere yönelen saldırılarla mücadele edilmesini amaç edinen Atatürkçü Düşünce Derneği’ni her şeyin üstünde gördüğümden genel kurul sonrasında ortaya çıkan ani durumlar karşısında çok sevdiğim daima neferi olmaktan gurur duyduğum Atatürkçü Düşünce Derneği’nin          Seydişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığından ve Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmem zaruret haline gelmiştir. 17.05.2019 tarihi itibariyle üzülerek istifa ettiğimi kamuoyuna işbu açıklama ile duyuruyorum.

         Bu zamana kadar bana yönelik desteklerini esirgemeyen ve fikirlerime saygı duyan herkese teşekkür ediyorum ve ortaya çıkan nedenlerden zaruri olarak bıraktığım için kamuoyu huzurunda herkesten özür dilerim. O’nun ışığının bizlere daima yol gösterici olduğunu, hedef olan çağdaş uygarlık yolunda her bir ferdiyle, birbirini tamamlayarak birlik ve beraberlik içinde yürüme inancımı yitirmeden, bu yolda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mevki ve makam düşünmeden çalışmaya devam edeceğimi bildiriyorum.” dedi.Haber okunma sayısı: 1264

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bisikletseverler-73-kilometre-pedalladi

Bisikletseverler 73 kilometre pedalladı

06 Temmuz 2020 Pazartesi 12:06
seydisehirde-denetimler-artacak

Seydişehir’de denetimler artacak

02 Temmuz 2020 Perşembe 10:18
selcuk-universitesinde-devir-teslim-toreni

Selçuk Üniversitesi'nde devir teslim töreni

24 Haziran 2020 Çarşamba 14:52

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir bisiklet festivali sona erdi

Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir Doğa Sporları ve Bisiklet Derneği’nin bu yıl ilkini düzenlediği Bisiklet

Esnaf ve sanatkarın sesine kulak verilmeli

Esnaf ve Sanatkârlar Odası, normalleşme sürecinde devlet ve halktan destek bekliyor. Oda Başkanı İbrahim Aypar

Karikatürist Öztürklevent’e ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hemşehrisi karikatür dünyasının önemli isimlerinden biri olan ulusal ve

Bisikletseverler 73 kilometre pedalladı

Türkiye'nin değişik illerinden kayıt yaptıran 150 bisikletçi festivalin ikinci gününü de sorunsuz ve mutlu bir

Seydişehir bisiklet festivali başladı

3-5 Temmuz tarihleri arası devam edecek Bisiklet Festivali'ne Türkiye’nin değişik illerinden kayıt yaptıran 150

Konuk, Kooperatifler bir seçenek değil, mecburiyettir

Konuk: “Kooperatifçilikte başarının formülü; halis niyet, kesintisiz gayret ama en önemlisi ben değil, biz

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA