18 Ocak 2020 Cumartesi

şeker

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlandı

3-aralik-dunya-engelliler-gunu-kutlandi

Seydişehir’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nun hazırladığı programla kutlandı.
04 Aralık 2019 Çarşamba 14:26

Seydişehir’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nun hazırladığı programla kutlandı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nun hazırladığı program Seydişehir Belediye Düğün Salonu’nda kutlandı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasın ardından konuşan Okul Müdürü Cafer Akın; “Okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin her konuda yaptıkları çalışmalar takdire şayan. Amacımız öğrencilerimizi kendine yeter duruma getirebilmek.”dedi.

 Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan ise konuşmasında “Birleşmiş milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen Dünya Engelliler Günü, engelli hak ve sorumluluklarının hatırlanması açısından oldukça önemli bir gündür. Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata entegre edilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, medeni bir toplum olmanın zaruretlerindendir.”dedi.Ardoğan, “Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyan toplumsal bir husustur. Engelli kişilerin yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir. Onların spor, sanat, edebiyat, siyaset, eğitim ve iş dünyası da dâhil olmak üzere hayatın her alanında zorlukları aşarak elde ettikleri başarılar bizlere örnek olmakta ve bizleri gururlandırmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle yılmadan azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli kardeşlerimize yönelik toplumsal duyarlılığı arttırmasını temenni ediyor, ‘Engelsiz Bir Türkiye’ hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”diye konuştu.

Kutlama programına Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar,  İlçe Müftüsü Adem Bebek, Ümit Çocukları Derneği Başkanı Münevver Yalçınkaya, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğrenci velileri ve eğitim gören öğrenciler katıldı.

Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda eğitim gören öğrencilerin hazırlamış olduğu coşkulu gösterilerle devam etti. Programa katılan davetliler tarafından öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteri büyük beğeni aldı.Haber okunma sayısı: 336

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Konya'da suya indirim

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Uğur İbrahim Altay sosyal medya hesabından hesabından yaptığı

Konya’ya şehit ateşi düştü

Hakkari’de kazayla mühimmat patlaması sonucu bir asker şehit düştü. Şehidin Ilgın'da yaşayan ailesine acı

Protokol öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu

İlçe protokol üyeleri 2019-2020 eğitim öğretim yılı yarıyıl karne tatili programında öğrencilere karne

Muhacir öğretmen Hüseyin Hilmi Bey

Seydişehir’in Sosyal Tarih araştırmaları ile tanınan Tarihçi Ercan Arslan, Osmanlı’nın son dönemi ile

Evde eğitim hizmeti alan öğrenciler karnelerini aldı

Evde eğitim hizmeti alan öğrenciler karnelerini Kaymakam Aydın Erdoğan, Hanımefendi Hava Erdoğan ve İlçe Milli

Seydişehir heyeti Rektör Şahin’i ziyaret etti

Kaymakam Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın önderliğinde Seydişehir Sivil Toplum Örgütleri

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA