ribo

20 Mayıs 2019 Pazartesi

şeker

20 yıllık hayal gerçek oluyor

20-yillik-hayal-gercek-oluyor

İlçemizde 90’lı yıllarda keşfedilen termal sıcak su bugünlerde girişimcilerin odak noktası oldu.
11 Mart 2019 Pazartesi 11:00

 

        İlçemizde 90’lı yıllarda keşfedilen termal sıcak su bugünlerde girişimcilerin odak noktası oldu.

        Üç girişimci işadamının gayretleri ile Seydişehir’e kazandırılan Küpe Dağı Kaplıca -Termal Tatil Köyü’nün temeli geniş katılımla coşkulu bir şekilde atıldı.

        Seydişehir Belediyesi Termal Tesis Bölgesinde,  Beyşehir karayolu üzerinde bulunan araziye inşa edilecek olan Küpe Dağı  Termal Tatil Köyü’nün temel atma törenine Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül, STK Başkanları ve kalabalık bir şekilde Seydişehirliler katıldı.

        Törende Seydişehir’in geleceği için bir tuğla koymaya gönüllüyüz diyen işletme sahibi : “Belediye Başkanı Tutal’ın gayretli çabalarını takdirle karşılıyoruz. İlçe tarihine geçecek adımları atmamızı sağladığı için teşekkür ederiz. Burada başlattığımız projemizle Seydişehir ekonomisine can suyu olacağız. Sağlık ve kaplıca turizmini bu bölgemizde canlandırarak katma değer oluşturacağız.” Dedi.        Belediye Başkanı Mehmet Tutal’da Seydişehir’in hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyerek başladığı sözlerine şu şekilde devam etti:

“Hamdolsun bugün ilçemize devasa yatırımlardan birinin daha temelini atıyoruz. Şehrimizin istihdam ihtiyacına çare olacak, Yeni bir Alüminyum fabrikası kadar işsizliğe derman olacak termal su meselesini çok önemsiyoruz. Bu konuda müteşebbislerimizin yapacağı yatırımların katkısını çok iyi biliyoruz. Yollarının her daim açık olması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Seydişehir büyük hizmetleri hak eden bir ilçe. Biz de büyük hizmetler yapma gayreti içerisindeyiz. 90’lı yılların sonunda bulunan termal su bir türlü tam manasıyla değerlendirilemedi. Göreve geldiğimizden buyana birçok hastalığın tedavisinde kullanılacak termal sıcak suyumuzun değerlendirilmesi noktasında çalışmalarımız oldu. Termale dayalı otel, sera, kaplıca projelerinin destekçisi olduk. Küpe Dağı Termal Tatil Köyü’nün yatırımına başlayan iş adamlarımıza teşekkür ederiz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 Temeli atılan üç ortaklı Küpe Dağı Termal Tatil Köyünün açılış törenine yapımcı firmanın sahiplerinden hemşerimiz iş adamı Ramazan Erdoğan, özel hastaneler sahibi Dr. İsmail Özdemir ve diğer iş adamı Av. Veysel Çayır’ın yanı sıra Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP İlçe Başkanı Eyyup Gül, STK Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

        Üç girişimci işadamının gayretleri ile ilçemize yapılacak Küpe Dağı  Kaplıca - Termal Tatil Köyü 15 Milyona mal olacak.

        Termal köyde 48 daire, 48 apart ev, 5 yıldızlı otel, alışveriş merkezleri, tuz terapi odaları, her daire ve odada havuz, bahçe terasları olacak ve bu değerli üç iş adamının yapacağı bu büyük yatırım bir sene de tamamlanacak

        Törende Küpe Dağı Termal Tatil Köyü ortakları adına konuşan hemşerimiz Ramazan Erdoğan:

“Seydişehir’in geleceği için bir tuğla koymayı amaçlayarak iki arkadaşımla beraber bugün burada Küpe Dağı Termal Tatil Köyümüzün inşaatının temel atma töreninde sizlerle beraber olmaktan mutluyuz.  Bizlere burada yatırım yapmak için gayret ve çaba gösteren değerli Belediye Başkanımız Mehmet Tutal’a da huzurlarınızda teşekkür ediyoruz.

        Bugün burada başlattığımız büyük termal yatırımla sağlık ve kaplıca turizmi bu bölgeyi canlandıracak ve bu güzel ilçemizin ekonomisine de can suyu olacaktır” diyerek Küpe Dağı Termal Tatil Köyü’nün ülkeye, Seydişehir’e hayırlı uğurlu olmasını diledi.

        Belediye Başkanı Mehmet Tutal’da Seydişehir’in 22 yıllık termal hayalinin gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyerek sözlerine başladı.

Tutal: “Hamdolsun bugün ilçemize devasa yatırımlardan birinin daha temelini atıyoruz. Şehrimizin istihdam ihtiyacına çare olacak, Yeni bir Alüminyum fabrikası kadar işsizliğe derman olacak termal su meselesini çok önemsiyorduk. İnşallah Belediyemizin yapmış olduğu sosyal tesisleri yakın bir zamanda açıyoruz. Tabiatıyla ilçemize bu üç değerli müteşebbislerimizin yapacağı yatırımların katkısı çok daha fazla olacak.

        Tabi işlerinin yolunda gitmesi için bize düşen bir görev olursa elimizden geleni yapmaya hazırız.

        Yollarının her daim açık olması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Seydişehir büyük hizmetleri hak eden bir ilçe. Şuanda 22 yılın hayalinin gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimizden buyana birçok hastalığın tedavisinde kullanılacak termal sıcak suyumuzun değerlendirilmesi noktasında çalışmalarımız oldu. Termale dayalı otel, sera, kaplıca projelerinin destekçisi olduk. Küpe Dağı Termal Tatil Köyü’nün yatırımına başlayan işadamlarımıza teşekkür ederiz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.Haber okunma sayısı: 576

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

trafik-kazasi-1-yarali

Trafik kazası: 1 yaralı

20 Mayıs 2019 Pazartesi 15:40
dagcilardan-100yil-tirmanisi

Dağcılardan 100.yıl tırmanışı

20 Mayıs 2019 Pazartesi 12:37
100yilinda-19-mayis-coskuyla-kutlandi

100.yılında 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

20 Mayıs 2019 Pazartesi 11:53
chpden-kugulu-park-aciklamasi

CHP’den Kuğulu Park açıklaması

18 Mayıs 2019 Cumartesi 17:15
add-baskani-pinici-istifa-etti

ADD Başkanı Pinici istifa etti

18 Mayıs 2019 Cumartesi 17:07

GÜNDEMDEKİLER

Trafik kazası: 1 yaralı

Seydişehir ilçe merkezi Hürriyet Caddesinde F.F.Ö. idaresindeki otomobil Turgut Acar’ın kullandığı elektrikli

Dağcılardan 100.yıl tırmanışı

Seydişehir‘de bir grup dağcı, Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı milli mücadelenin

Vasada Antik Kenti yönlendirme tabelaları takıldı

Seydişehir Bostandere Mahallemizde bulunan “Vasada Antik Kenti” için kahverengi yönlendirme levhaları takıldı.

100.yılında 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100’üncü yıl dönümü ilçemizde çeşitli

CHP’den Kuğulu Park açıklaması

CHP İlçe Başkanı Özel: "Cumhuriyet Halk Partisi Kuğulu Park’ın ve kamuya açık alanların ücretli olmasını

ADD Başkanı Pinici istifa etti

Geçtiğimiz günlerde yapılan Seydişehir Atatürkçü Düşünce Derneği 13. Olağanüstü genel kurul

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA