19 Aralık 2018 Çarşamba

şeker

Konyalı iş adamları Seydişehir’de buluştu

konyali-is-adamlari-seydisehirde-bulustu

KONSİAD’ın ilçelere yatırım hamlesi sürüyor. “İlçeler KONSİAD’la kalkınıyor” projesi çerçevesinde Türkiye genelindeki Konyalı işadamları Seydişehir’de bir araya geldi.
08 Mart 2018 Perşembe 13:13

KONSİAD Konya Şubesi’nin öncülüğünde ve Seydişehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ekonomi Zirvesi’ne katılım yoğun oldu. Seydişehir’de kalkınma ve istihdamın masaya yatırıldığı programda, ilçeye yapılacak Çorap Fabrikasını resmiyete kavuşturan protokol, taraflarca imzalandı.

Seydişehir Şaban Cengiz Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Orman ve Şu İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, Seydişehir Ticaret Odası Başkanı Cemal Küçük, KONSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, İstanbul, İzmir, Konya ve Seydişehir’den çok sayıda iş adamı katıldı.

Seydişehir Belediyesi’nin hizmetlerini anlatan sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen İlçe Ticaret Odası Başkanı Cemal Küçük, memleketin kalkınması adına ellerini taşın altına koymaya her daim hazır olduklarını söyledi.

 İLÇEMİZDE DAHA GÜZEL ŞEYLER OLACAK

İlçenin ekonomik, sosyal, kültürel, tarihi ve turistlik yerlerinin anlatıldığı sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise, görev geldiklerinde işe ilçenin tanıtımı ile başladıklarını belirterek; “2 yıl önce İstanbul’da KONSİAD Genel Merkezini ziyaret etmiştik. Elhamdülillah bu görüşmelerimizi genişletmek suretiyle Seydişehir’e taşıdık. Bu çalışmalar sonrasında inşallah önümüzdeki günlerde ilçemizde daha güzel şeyler olacak” dedi.

İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan da konuşmasında; “Söz konusu Seydişehir’in kalkınması olunca, farklılıklarımızı bir kenara koyarak, bir araya gelebilme iradesine sahibiz. Bizler ilçede istihdamı artıracak her türlü müspet yatırımı desteklemeye hazırız” ifadelerini kullandı.

 

İLK RESMİ YATIRIMINI SEYDİŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

KONSİAD’ı anlatın sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye gelen KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın’da; “İlçeler KONSİAD’la kalkınıyor’ projemizin ilk resmi yatırımını Seydişehir’de gerçekleştiriyoruz. Burada Belediye Başkanımızın projeye sahiplenmesi, elbette ilçeye yapılacak yatırımın önünü açmıştır. Burada şunun altını özellikle çizmek isterim ki, bugün tüm dünyanın sorunu olan kırsaldan şehre göçü önlemenin tek yolu, ilçelere yapılan ve yapılacak yatırımlarla mümkündür. Devletimiz üzerine düşeni yapıyor. KONSİAD olarak bizde sorumluluğumuzun bilincinde hareket etmeye çalışıyoruz. Umarım çalışmalarımız hayırlara vesile olur” diye konuştu.

 

TİCARET VE ZEKATLARI ARTIRMAK İSTİYORUZ

İstanbul’daki iş adamlarını bir araya getirmek için kurdukları KONSİAD’ın hedef büyüterek önce Türkiye şimdi de dünya genelindeki Konyalı işadamlarını bir araya getirmek için çalışmalarını yürüttüğünü ifade eden KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, “Konyalı iş adamlarımız arasındaki ticaret ve zekatları artırmak istiyoruz. İlçelerimize neler yapabilirizi düşünürken, girişimcilerimiz ile yatırımcılarımızı buluşturuyoruz. Üretmek kolay. Ama biz katma değeri daha fazla üretimi tercih edip, pazarlanması noktasında iş adamlarımızın önünü açmaya çalışıyoruz. Konya lokasyon için önemli ve büyümeye müsait. Hızlı bir şekilde yatırım için altyapıyı oluşturmamız gerekir” dedi.

Siyasi görüşler ne olursa olsun aklın, fikrin ve sermayenin bir havuzda toplanıp ortak hareket edilmesi gerektiğinin altını çizen TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız da, Türkiye’nin bugün küresel baskılara rağmen bağımsız hareket edebilmesinin altında, iktidarın 2002 yılından bugüne kadar üretim odaklı politikalarının yaptığını söyledi ve iş adamlarına daha fazla yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

 

UMUTLARIMIZI DAHA DA ARTIRIYOR

Büyükşehirlerde ticaret yapmanın her geçen gün daha da zorlaştığına dikkat çeken Orman ve Şu İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi ise, Büyükşehirlerden Anadolu’ya açılarak kırsalda yatırım yapmak isteyen iş adamları için bu tür programların son derece önemli olduğunu belirterek; “İstihdam odaklı yatırımlar, yatırımın yapıldığı şehirleri değiştiriyor ve dönüştürüyor. Bu program bizlerin gelecekle ilgili umutlarımızı daha da artırıyor. Siyasi görüş ne olursa olsun, Türkiye’nin daha çok yatırıma ihtiyacı var. Tüm iş adamlarımızı yatırım yapmaya çağırıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Orman ve Şu İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi’nin başkanlığını yaptığı programa geçildi.

Program, ilçeye yapılacak Çorap Fabrikasını resmiyete kavuşturan protokolün imzalanmasının ardından sona erdi. Programa katılan davetlilerin karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.Haber okunma sayısı: 1497

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

gelir-testi-icin-son-gun

‘Gelir Testi’ için son gün

30 Kasım 2018 Cuma 09:23
torku-dogrudan-doner-acildi

Torku Doğrudan Döner açıldı

10 Kasım 2018 Cumartesi 11:04
elimizi-tasin-altina-koymaya-haziriz

Elimizi taşın altına koymaya hazırız

17 Ekim 2018 Çarşamba 22:13
konya-sekerden-uzum-alimi

Konya Şeker’den üzüm alımı

28 Eylül 2018 Cuma 14:12

GÜNDEMDEKİLER

Ak Parti’de beklenen atama yapıldı

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanlığı’na Kemalettin Atalay atandı.

Okul idarecileri değerlendirme toplantısı yapıldı

Kaymakam Aydın Erdoğan başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir KİBAR ve İlçemizde bulunan ilkokul,

Belediyespor galip, Seydişehirgücü mağlup

Konya 1. Amatör B Grubu’nda bu hafta oynanan maçlarda Seydişehir Belediyespor kendi sahasında Selçuklu

Voleybol’da kötü gidişat devam ediyor

Türkiye Voleybol Erkekler 1. Lig A Grubunda Düzce Belediyesi, Seydişehir Belediye Sanayi Spor'u 3-0 mağlup etti.

MİLLETİN SESİNE KULAK VERİN

Ak Parti Seydişehir İlçe Teşkilatı tarafından bugün düzenlenen basın toplantısıyla 31 Mart Seçimlerinde

Kaymakam Erdoğan'dan huzurevine ziyaret

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, huzurevini ziyaret etti.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA