10 Nisan 2020 Cuma

şeker

Esnaf ve Sanatkârlar Odası’ndan açıklama

esnaf-ve-sanatkrlar-odasindan-aciklama

Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, internet alışverişlerinin esnaf ve sanatkârları derinden üzdüğünü söyledi.
21 Ocak 2020 Salı 14:30

       Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, internet alışverişlerinin esnaf ve sanatkârları derinden üzdüğünü söyledi.

       Başkan Aypar, son zamanlarda zaruretten ziyade hastalık haline gelen, internet alışverişleri, halkın neredeyse sosyal, ekonomik ve bütün sıkıntılı, acı günlerinde can simidi olan, esnaf ve sanatkârı derinden üzüp yaraladığını duyurdu.

       Oda Yönetim Kurulu adına açıklama yapan, Başkan İbrahim Aypar: 

        “Bizler kendi öz sermayelerimiz ile başta gelir vergisi, sosyal güvencemiz ve hayata dair nasıl bir ihtiyaç varsa hepsini küçük işyerlerimizde kazançlarımızla temin etmekteyiz. Ayrıca, tüm müşterilerimize azami hassasiyetle davranarak, veresiye dâhil her türlü maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılıyoruz.       Sattığımız ürünlerin sonuna kadar arkasında durup vatandaşımıza ait bütün zararı karşılıyor ve muhatap oluyoruz. Ahilikten aldığımız terbiye sayesinde sosyal yaşamımızda da örnek tavır içerisinde olmaya çalışıyoruz. Elbette her kesimde olduğu gibi, üslup ve davranışında hatalı olan kardeşlerimiz olabilir.

       Ancak, toplumun hassasiyetlerine ters olan, sermayesi yabancı, muhatabı belli olmayan, istenmeyen ürünlerin gönderilip yüzlerce kişiye kullandırılan, vatandaştan peşin alınan paranın aylarca kullanıldığı, hijyen ve sağlık kurallarına uyup uymadığı belli olamayan, her türlü verginin rahatlıkla kaçırılabildiği, internet ortamından yapılan fütursuzca alışverişler, biz esnaf ve sanatkâr camiasını derinden üzmektedir.

       Ülkemizin başlıca gelir kaynağı vergidir. Bu vergiyi de, bugün sahip çıkılmayan esnaf ve sanatkârımız karşılamaktadır. Altında ateş yanan tencerenin içinde ne varsa hepsi beraber kaynayacaktır.

       Dolayısıyla, neredeyse her sokakta kurulmuş ve hepsi de yabancı sermayeli, hesabı kuruşuna kadar tahsil eden, veresiye teklif bile edilemeyen, pazarlık yapılamayan, herhangi bir derdinize çare olmamış, memlekete üretim adına en ufak yatırım yapmayan, AVM’ lere verilen bu destek ve alışverişlerden vazgeçilmesini, sizlerden biri ve bugün zor durumda olan, tarih boyunca aynı sevgi ve tevazu ile yanınızda olmuş, kitle adına, vatanın birliği ve bütünlüğünü sahiplenmek için, esnaf ve sanatkârımızı da unutmamanızı bekliyoruz.” dedi.Haber okunma sayısı: 4626

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

138 bin kişi karantinada

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'deki koronavirüs salgınıyla ilgili nemli açıklamalarda bulundu.

I.Dünya Savaşı’nda Seydişehir’de çekirge istilası

İki yıl mahsül alamayan Seydişehir halkı çekirge istilasıyla etkin olarak mücadele etmişti. Mücadelede

Toplam can kaybı 908'e yükseldi

Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı bugün 908'e

Koronavirüs vaka sayısı Konya'da neden fazla?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ülkede en çok koronavirüs vakalarının görüldüğü şehirleri

Konya’ya giriş ve çıkışlar kapatıldı

Korona virüsü (Covid-19) salgınının yayılmasını azaltmak için Türkiye genelinde 30 büyükşehir ve Zonguldak

Vaka sayısı 20 bin 921'e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunuyor. Bakan Koca,

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA