17 Şubat 2020 Pazartesi

şeker

Esnaf ve Sanatkârlar Odası’ndan açıklama

esnaf-ve-sanatkrlar-odasindan-aciklama

Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, internet alışverişlerinin esnaf ve sanatkârları derinden üzdüğünü söyledi.
21 Ocak 2020 Salı 14:30

       Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, internet alışverişlerinin esnaf ve sanatkârları derinden üzdüğünü söyledi.

       Başkan Aypar, son zamanlarda zaruretten ziyade hastalık haline gelen, internet alışverişleri, halkın neredeyse sosyal, ekonomik ve bütün sıkıntılı, acı günlerinde can simidi olan, esnaf ve sanatkârı derinden üzüp yaraladığını duyurdu.

       Oda Yönetim Kurulu adına açıklama yapan, Başkan İbrahim Aypar: 

        “Bizler kendi öz sermayelerimiz ile başta gelir vergisi, sosyal güvencemiz ve hayata dair nasıl bir ihtiyaç varsa hepsini küçük işyerlerimizde kazançlarımızla temin etmekteyiz. Ayrıca, tüm müşterilerimize azami hassasiyetle davranarak, veresiye dâhil her türlü maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılıyoruz.       Sattığımız ürünlerin sonuna kadar arkasında durup vatandaşımıza ait bütün zararı karşılıyor ve muhatap oluyoruz. Ahilikten aldığımız terbiye sayesinde sosyal yaşamımızda da örnek tavır içerisinde olmaya çalışıyoruz. Elbette her kesimde olduğu gibi, üslup ve davranışında hatalı olan kardeşlerimiz olabilir.

       Ancak, toplumun hassasiyetlerine ters olan, sermayesi yabancı, muhatabı belli olmayan, istenmeyen ürünlerin gönderilip yüzlerce kişiye kullandırılan, vatandaştan peşin alınan paranın aylarca kullanıldığı, hijyen ve sağlık kurallarına uyup uymadığı belli olamayan, her türlü verginin rahatlıkla kaçırılabildiği, internet ortamından yapılan fütursuzca alışverişler, biz esnaf ve sanatkâr camiasını derinden üzmektedir.

       Ülkemizin başlıca gelir kaynağı vergidir. Bu vergiyi de, bugün sahip çıkılmayan esnaf ve sanatkârımız karşılamaktadır. Altında ateş yanan tencerenin içinde ne varsa hepsi beraber kaynayacaktır.

       Dolayısıyla, neredeyse her sokakta kurulmuş ve hepsi de yabancı sermayeli, hesabı kuruşuna kadar tahsil eden, veresiye teklif bile edilemeyen, pazarlık yapılamayan, herhangi bir derdinize çare olmamış, memlekete üretim adına en ufak yatırım yapmayan, AVM’ lere verilen bu destek ve alışverişlerden vazgeçilmesini, sizlerden biri ve bugün zor durumda olan, tarih boyunca aynı sevgi ve tevazu ile yanınızda olmuş, kitle adına, vatanın birliği ve bütünlüğünü sahiplenmek için, esnaf ve sanatkârımızı da unutmamanızı bekliyoruz.” dedi.Haber okunma sayısı: 851

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Takımlarımız haftayı mağlubiyetle kapadı

Konya Amatör Kümede temsilcilerimiz Seydişehir Belediyespor ve Seydişehirgücü bu hafta sonu oynanan maçlarda

Sinema salonu yeniden açıldı

Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın girişimleri sonucu uzun yıllar sonra ilçede yeniden sinema salonu açıldı.

Bölgesel kalkınma ve güç birliği toplantısı yapıldı

Bölgesel kalkınma ve güç birliğinin daha da kuvvetlendirilmesi için komşu ilçe yetkilileriyle yapılan

Mahmut Esat Ortaokulu Fen Laboratuvarı açıldı

İlçemiz Mahmut Esat Ortaokulu’nda kurulan Fen Laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi.

Meşrutiyet yıllarında Seydişehir’de faal olan kulüpler

Meşrutiyet yıllarında Seydişehir’de faal olan kulüplerden biri de Seydişehir İttihad ve Terakki Kulübü idi.

Muaythai takımı madalya ile döndü

Seydişehir Belediyespor Kulubü Muaythai takımı 3-8 Şubat tarihleri arasında Nevşehir'in Kozaklı ilçesi ev

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA