11 Ağustos 2020 Salı

şeker

Esnaf Odası’ndan covit-19 açıklaması

esnaf-odasindan-covit-19-aciklamasi

Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından aylık olağan toplantı sonrasında, covid-19 virüsü ve ilçemizle ilgili son gelişmeleri değerlendirildi.
08 Haziran 2020 Pazartesi 12:42

Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından aylık olağan toplantı sonrasında, covid-19 virüsü ve ilçemizle ilgili son gelişmeleri değerlendirildi.

Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar yaptığı açılamada, “Corona virüs salgınında belki de en az etkilenen ilçemiz son dönemde maalesef vaka meydana gelmesi bizleri ve ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı derinden üzmektedir. Olayın duyulduğu günden bu yana ve şu anda Sağlık ekiplerimiz ve Emniyet güçlerimiz olağan üstü gayret göstererek sorunu çözmeye çalışmaktadır. Vakanın ağırlıkla yaşandığı ilçemize ait merkez Değirmenci Mahallesi ve çevresindeki birkaç mahallede de görülen salgının tamamen yok edileceğinden şüphemiz yoktur.”dedi.

 

BİRLİKTELİĞİMİZE ZARAR VERİRAypar, “Ancak, vatandaş olarak bize düşen covid-19’un en belirgin önleme şekli hijyen ve sosyal mesafeye riayet etmektir. Oda olarakta virüsle mücadelenin başladığı günden bugüne üzerimize düşen bütün sorumluluklarımızı üye ve vatandaşlarımıza karşı yerine getirmeye çalışıyoruz. Corona virüs ile ilgili ilçemizde vaka çıktı duyumundan sonra özellikle, Değirmenci Mahallemiz sakinlerine yönelik, esnaf ve vatandaşlarımız tarafından ister istemez bazı dışlama ya da ötekileştirme gibi söylemler kulağımıza gelmektedir. Yıllarca birlikte yaşayıp aynı kader ve kederi paylaştığımız vatandaşlarımıza virüs sebebiyle yanlış davranışlara girilmesi hem günah ve hem de olan birlikteliğimize zarar verir.”diye konuştu.

DEVLETİMİZ GÖREVİNİN BAŞINDADIR

“Seksen bir milyon vatandaşın hakları ne ise o insanlarında hakları aynıdır” diyen Aypar açıklamasında şu ifadellere yer verdi:

“Zira corona virüsün her birimize bulaşmayacağının garantisini kim verebilir. Bizler bu konunun, sadece dedikodudan ibaret olmasını umut ediyoruz. Ve öyle kabul ediyoruz. Devletimizin kurum ve kuruluşları görevinin başındadır. Elbette bu sorunda atlatılacaktır. Sorumluğumuz gereği özellikle ilçemiz esnaf ve sanatkarına, ilçemizde yaşayan bütün vatandaşlarımıza, corona virüsün, bizlere ve ülkemize maddi ve manevi kayıplar yaşattığını unutmadan, her türlü önlemi alarak daha sıkı hijyen ile mücadeleye devam etmemizi ısrarla belirtiyoruz. Allah böylesi yıkıcı felaketleri ulusumuza bir daha yaşatmasın, corona virüsten bir an önce kurtulmamızı nasip etsin; sağlıklı günler dileklerimizle.”Haber okunma sayısı: 4824

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Robotik Kodlama Kursu açılıyor

Özgüven Sistem Koleji’nde 8-15 yaş arası tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine açık olan öğrenci robotik

Sabah diploma öğleden sonra iş

Başkan Konuk, “Sektörün geleceği için entegre bir bakış açısına sahip kurumumuzun hedeflerini ve

Heryerde piknik yapılamayacak

İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine “Orman Yangınları” konulu genelge gönderdi. Genelgede, doğal

İstiklal Gazisi Mehmet Ali Yüksel

Milli Mücadele yıllarında İstanbul’daki Osmanlı silah depolarından Anadolu’ya silah sevkiyatında görev alan

Ortakaraören Mahallesi karantinaya alındı

Seydişehir’in Ortakaraören Mahallesi, 10 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya

CHP’den ahde vefa toplantısı

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, Seydişehir’de daha önce görev yapmış ilçe başkanları ile kahvaltılı

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA