16 Ocak 2019 Çarşamba

şeker

Elimizi taşın altına koymaya hazırız

elimizi-tasin-altina-koymaya-haziriz

Seydişehir TSO Başkanı Cemal Küçük, enflasyonla mücadele programını değerlendirdi. Küçük, “Elimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.
17 Ekim 2018 Çarşamba 22:13

Seydişehir TSO Başkanı Cemal Küçük, enflasyonla mücadele programını değerlendirdi. Küçük, “Elimizi taşın altına koymaya hazırız”dedi.

Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Küçük Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programı’nı desteklediklerini belirterek, programda kısa vadede enflasyonu aşağı ivmeye çevirecek uzun vadede de kalıcı çözüm üretebilecek adımların yer aldığını söyledi.

Enflasyonla Mücadele Programı’nı değerlendiren Cemal Küçük enflasyonun kısa dönemde kaynak ve gelir dağılımını bozduğu, uzun dönemde de büyümeyi engellediğini hatırlatarak, "Enflasyonla mücadele sadece bugünü değil çocuklarımızın geleceğini etkileyeceği için çok önemli. Bu nedenle biz de Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız" dedi.

Küçük, enflasyonla mücadele için yüzde 10 indirim kampanyası uygulamasının tüketimin devamı açısından önemli olduğunu kaydetti. 50 üründe yüzde 10'luk indirimin yapılmasının, enflasyon sepetinde ağırlığı yüzde 21 olan gıdada enflasyonun düşmesine yol açacağını söyledi. Küçük, gıda ürünlerindeki fiyat dalgalanmalarının önüne geçmek için uzun dönemli sonuçlar doğuracak gözetim mekanizması ile Hal Yasası'nın çıkartılmasının da enflasyonla mücadele açısından önemli olduğunu kaydetti.

 

KDV İADELERİ

Elektrik ve doğalgaza zam yapılmayacak olmasının genel olarak fiyatlar üzerinde etkisinin çok büyük olduğunu kaydeden Küçük, "Reel sektörün KDV iadelerinin de yılbaşından itibaren ödenecek olması üyelerimiz tarafından çok olumlu karşılandı" dedi.

Seydişehir TSO üyelerinin fırsatçılık ve stokçuluk konusunda mücadeleye destek verdiğinin altını da çizen Küçük,  STSO olarak sürecin atlatılmasına ilişkin alınan tedbirleri hatırlattı.

"Ülke olarak geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte, geleceğimizi etkileyecek enflasyonla mücadelede tüm kesimlerin ortak kararlılık sergilemesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu süreçte elimizi taşın altına koyacağımızı bundan yaklaşık bir ay önce ifade ettik. Fiyatların yükselmesi ve likidite sıkıntısı karşısında üyelerimize destek olmak adına girişimlerimizi yaptık. Tüm hazırlık çalışmalarını bitirdiğimiz odamızın hizmet binası projesinin yapımını erteledik ve bu kaynağı üyelerimiz için düşük maliyetli finansman oluşturmak üzere bankalara aktardık. Bunu yaparken de 'şimdi değilse ne zaman' dedik. Yerli ve milli üretimin önemine dikkat çektik. Bu sürecin atlatılacağından hiç şüphemiz yok. Ülke olarak geçmişte enflasyon yüzünden ağır bedeller ödedik. Düşük enflasyonun refaha nasıl yansıdığını son 15 yılda gördük.  Dolayısıyla toplumun tüm kesimlerinin el ele vererek enflasyonla topyekûn mücadelesi aydınlık yarınlarımız için çok önemli ve bu mücadelede başarılı olacağız. Seydişehirli tüm tüccarlarımız da enflasyonla mücadele için aynı safta yer almaktadır"dedi.

 

FAİZ İNDİRİMİ İÇİN TEŞEKKÜR, ÜYELERE ÇAĞRI

Küçük, 5 Ekim’de başlattıkları KOBİ Destek Kredisi ile ilçeye yaklaşık 3,5 Milyon TL gibi bir tutarı ilçemize katıldığını hatırlatarak, 1 Ağustos'tan geçerli olmak üzere bankaların yüksek faizle kullanılan ticari kredilerde faiz oranında yüzde 10 indirim yapacak olmalarının da, şirketlerin finansmanı açısından rahatlık sağlayacağını belirterek teşekkür etti.

Piyasaların işleyişini sağlıklı bir şekilde sürdürmesi için bankalara çok büyük görev düştüğünü de belirten Cemal Küçük, enflasyonla mücadelede tüketicilere de büyük rol düştüğünü belirterek, bu süreçte tüketicinin ve dürüst tüccarın birbirine sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.

Küçük, Enflasyonla Mücadele Kampanyası broşürlerini tüm ilçe esnaf ve tüccarlarının Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası’ndan temin edebileceğini kaydetti.Haber okunma sayısı: 952

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

torku-enflasyonla-mucadeleye-devam-dedi

Torku enflasyonla mücadeleye devam dedi

02 Ocak 2019 Çarşamba 12:04
gelir-testi-icin-son-gun

‘Gelir Testi’ için son gün

30 Kasım 2018 Cuma 09:23
torku-dogrudan-doner-acildi

Torku Doğrudan Döner açıldı

10 Kasım 2018 Cumartesi 11:04

GÜNDEMDEKİLER

Voleybol’da sahamızda mağlubuz

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig’de 16.haftası oynanan maçta Seydişehir Belediye Sanayi Spor, kendi sahasında

Gazi ve şehit yakınlarından sınav ücreti alınmayacak

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocuklarından sınav, başvuru hizmeti ve

Seydişehir Akademi ilk devrede lider

Seydişehir Akademi Sporlu basketbolcular ilk devreyi lider kapattı.

Seydişehir’in tanıtımı için pul bastırıldı

Seydişehir Belediyesi ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacı ile pul bastırdı.

Voleybol’da Bornova mağlubiyeti

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig’de 15.haftası oynanan maçta Seydişehir Belediye Sanayi Spor, Bornova Anadolu

Ak Parti’de tarih 18 Ocak Cuma

Ak Parti Konya’da belediye başkan adaylarını 18 Ocak Cuma günü açıklayacak.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA