tutal

24 Mart 2019 Pazar

Elimizi taşın altına koymaya hazırız

elimizi-tasin-altina-koymaya-haziriz

Seydişehir TSO Başkanı Cemal Küçük, enflasyonla mücadele programını değerlendirdi. Küçük, “Elimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.
17 Ekim 2018 Çarşamba 22:13

Seydişehir TSO Başkanı Cemal Küçük, enflasyonla mücadele programını değerlendirdi. Küçük, “Elimizi taşın altına koymaya hazırız”dedi.

Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Küçük Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programı’nı desteklediklerini belirterek, programda kısa vadede enflasyonu aşağı ivmeye çevirecek uzun vadede de kalıcı çözüm üretebilecek adımların yer aldığını söyledi.

Enflasyonla Mücadele Programı’nı değerlendiren Cemal Küçük enflasyonun kısa dönemde kaynak ve gelir dağılımını bozduğu, uzun dönemde de büyümeyi engellediğini hatırlatarak, "Enflasyonla mücadele sadece bugünü değil çocuklarımızın geleceğini etkileyeceği için çok önemli. Bu nedenle biz de Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız" dedi.

Küçük, enflasyonla mücadele için yüzde 10 indirim kampanyası uygulamasının tüketimin devamı açısından önemli olduğunu kaydetti. 50 üründe yüzde 10'luk indirimin yapılmasının, enflasyon sepetinde ağırlığı yüzde 21 olan gıdada enflasyonun düşmesine yol açacağını söyledi. Küçük, gıda ürünlerindeki fiyat dalgalanmalarının önüne geçmek için uzun dönemli sonuçlar doğuracak gözetim mekanizması ile Hal Yasası'nın çıkartılmasının da enflasyonla mücadele açısından önemli olduğunu kaydetti.

 

KDV İADELERİ

Elektrik ve doğalgaza zam yapılmayacak olmasının genel olarak fiyatlar üzerinde etkisinin çok büyük olduğunu kaydeden Küçük, "Reel sektörün KDV iadelerinin de yılbaşından itibaren ödenecek olması üyelerimiz tarafından çok olumlu karşılandı" dedi.

Seydişehir TSO üyelerinin fırsatçılık ve stokçuluk konusunda mücadeleye destek verdiğinin altını da çizen Küçük,  STSO olarak sürecin atlatılmasına ilişkin alınan tedbirleri hatırlattı.

"Ülke olarak geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte, geleceğimizi etkileyecek enflasyonla mücadelede tüm kesimlerin ortak kararlılık sergilemesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu süreçte elimizi taşın altına koyacağımızı bundan yaklaşık bir ay önce ifade ettik. Fiyatların yükselmesi ve likidite sıkıntısı karşısında üyelerimize destek olmak adına girişimlerimizi yaptık. Tüm hazırlık çalışmalarını bitirdiğimiz odamızın hizmet binası projesinin yapımını erteledik ve bu kaynağı üyelerimiz için düşük maliyetli finansman oluşturmak üzere bankalara aktardık. Bunu yaparken de 'şimdi değilse ne zaman' dedik. Yerli ve milli üretimin önemine dikkat çektik. Bu sürecin atlatılacağından hiç şüphemiz yok. Ülke olarak geçmişte enflasyon yüzünden ağır bedeller ödedik. Düşük enflasyonun refaha nasıl yansıdığını son 15 yılda gördük.  Dolayısıyla toplumun tüm kesimlerinin el ele vererek enflasyonla topyekûn mücadelesi aydınlık yarınlarımız için çok önemli ve bu mücadelede başarılı olacağız. Seydişehirli tüm tüccarlarımız da enflasyonla mücadele için aynı safta yer almaktadır"dedi.

 

FAİZ İNDİRİMİ İÇİN TEŞEKKÜR, ÜYELERE ÇAĞRI

Küçük, 5 Ekim’de başlattıkları KOBİ Destek Kredisi ile ilçeye yaklaşık 3,5 Milyon TL gibi bir tutarı ilçemize katıldığını hatırlatarak, 1 Ağustos'tan geçerli olmak üzere bankaların yüksek faizle kullanılan ticari kredilerde faiz oranında yüzde 10 indirim yapacak olmalarının da, şirketlerin finansmanı açısından rahatlık sağlayacağını belirterek teşekkür etti.

Piyasaların işleyişini sağlıklı bir şekilde sürdürmesi için bankalara çok büyük görev düştüğünü de belirten Cemal Küçük, enflasyonla mücadelede tüketicilere de büyük rol düştüğünü belirterek, bu süreçte tüketicinin ve dürüst tüccarın birbirine sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.

Küçük, Enflasyonla Mücadele Kampanyası broşürlerini tüm ilçe esnaf ve tüccarlarının Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası’ndan temin edebileceğini kaydetti.Haber okunma sayısı: 1140

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

konya-seker-pancar-paralarini-oduyor

Konya Şeker pancar paralarını ödüyor

07 Mart 2019 Perşembe 15:46
termal-yatirimlara-eminevimde-dahil-oldu

Termal yatırımlara Eminevim’de dahil oldu

06 Mart 2019 Çarşamba 13:27
seydisehire-yeni-bir-yatirim-daha

Seydişehir’e yeni bir yatırım daha

06 Mart 2019 Çarşamba 11:23
bakan-kurumdan-musiad-ziyareti

Bakan Kurum’dan Müsiad ziyareti

25 Şubat 2019 Pazartesi 16:45
konya-sekerde-ciftcilere-egitim

Konya Şeker’de çiftçilere eğitim

23 Şubat 2019 Cumartesi 12:23

GÜNDEMDEKİLER

Belediye’den larva ile mücadele çalışması

Seydişehir Belediyesi vatandaşların yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmesini sağlamak amacıyla larva ile

Merkez İlkokulu’nda ebru sergisi açıldı

Merkez İlkokulu’nda Hamit İnan rehberliğinde hafta sonu kurs öğrencileriyle yaptıkları eserler sergilendi.

Esnaf Odası'ndan basın açıklaması

31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar

Çat’tan pazar yeri ziyareti

Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat seçim çalışmaları kapsamında pazar yerine

Muhtarlara vefa programı yapıldı

Sorgun ve Tutal Seydişehir’de bu zamana kadar görev yapmış ve yapmaya devam eden 200’ün üzerinde muhtarla,

Seydişehir’de ‘Adalet Ormanı’ oluşturuldu

Seydişehir’de Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen “Ağaçlandırma ve

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA
ABDULKADİR ÇAT 1