17 Şubat 2020 Pazartesi

şeker

Protokol öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu

protokol-ogrencilerin-karne-heyecanina-ortak-oldu

İlçe protokol üyeleri 2019-2020 eğitim öğretim yılı yarıyıl karne tatili programında öğrencilere karne dağıtarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu.
17 Ocak 2020 Cuma 14:16

       Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar ve ilçe protokol üyeleri 2019-2020 eğitim öğretim yılı yarıyıl karne tatili programında öğrencilere karne dağıtarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

       İlçede eğitim öğretimine devam eden lise, orta ve ilkokullarında gerçekleştirilen 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı yarı yıl karne programına Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, İlçe Müftüsü Adem Bebek katıldı.

       Öğrencilerde karne sevinci

       Yarıyıl tatilinde öğrencilere bol bol dinlenin diyen İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan; "yoğun bir ders programı geçirdiniz. Bol bol dinlenin eğlenin, haberleri dinleyin, belgesel izleyin, bilgisayar ve telefonlardan uzak bir tatil programı yapın. Sizlere iyi tatiller diliyorum" dedi.       2019-2020 eğitim öğretim yılının ilkyarısını sona erdiğini ve öğrencilerin karne heyecanına ortak olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitim, öğretimde daha iyi eğitim alabilmeleri için Belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Geleceğimizin genç bilim adamları, akademisyenleri ve mühendisleri olarak hedef belirlemeniz gerekiyor. Ülkemize ve memleketimize, hizmet edebilecek alanları seçmeniz lazım, gençler sizlere ihtiyacımız var."dedi.

       Okuyacağız, çok çalışacağız diyen Başkan Tutal;" Hayalleriniz daima büyük olsun, vizyonunuzu hep yüksek tutun. Okuyan, düşünen, üreten, sorunlara ilgi gösteren, yerinde saymayan bireyler olun. Kiminiz öğretmen, kiminiz doktor, kiminiz mühendis, kiminiz belediye başkanı, vali olacaksınız. Sizler ne kadar iyi yetişir, kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz bizler inanıyoruz ki, ülkemiz de o kadar gelişecek, o kadar iyi yere gelecektir. Asıl mesleği öğretmenlik olan bir belediye başkanı olarak sizleri çok seviyorum. Ve sevgimizi de sizler için yaptığımız çalışmalarla gösteriyoruz. Bizler sizler için çalışıyoruz. Gelecekte bu memlekete hep beraber hizmet edeceğiz. Bu gün karnelerinizi alırken gözlerinizdeki ışığı görüyorum. Buda beni umutlandırıyor. Güzel bir tatili hak ettiniz. Dinlenin, eğlenin, gezin ama bu arada kitap okumayı, güncel konuları takip etmeyi ihmal etmeyin. Ben tüm eğitim camiasında görev alan idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize iyi tatiller diliyorum" dedi.Haber okunma sayısı: 816

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Sinema salonu yeniden açıldı

Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın girişimleri sonucu uzun yıllar sonra ilçede yeniden sinema salonu açıldı.

Bölgesel kalkınma ve güç birliği toplantısı yapıldı

Bölgesel kalkınma ve güç birliğinin daha da kuvvetlendirilmesi için komşu ilçe yetkilileriyle yapılan

Mahmut Esat Ortaokulu Fen Laboratuvarı açıldı

İlçemiz Mahmut Esat Ortaokulu’nda kurulan Fen Laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi.

Meşrutiyet yıllarında Seydişehir’de faal olan kulüpler

Meşrutiyet yıllarında Seydişehir’de faal olan kulüplerden biri de Seydişehir İttihad ve Terakki Kulübü idi.

Muaythai takımı madalya ile döndü

Seydişehir Belediyespor Kulubü Muaythai takımı 3-8 Şubat tarihleri arasında Nevşehir'in Kozaklı ilçesi ev

Temsilcilerimizden 1 galibiyet, 1 mağlubiyet

Temsilcilerimizden Seydişehir Belediyespor galip gelirken, Seydişehir Gücü ise haftayı mağlubiyetle kapattı.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA