16 Şubat 2020 Pazar

şeker

Öğrencilere hediyeleri verildi

ogrencilere-hediyeleri-verildi

Seydişehir Müftülüğü’nün düzenlediği dua, hadis ve ayet meali ezberleme yarışmasını kazanan öğrencilere düzenlenen programla hediyeleri verildi.
28 Aralık 2019 Cumartesi 10:30

        Seydişehir Müftülüğü’nün düzenlediği dua, hadis ve ayet meali ezberleme yarışmasını kazanan öğrencilere düzenlenen programla hediyeleri verildi.

        Adile Baysal Kültür Evi’nde gerçekleşen yemeğe Kaymakam Aydın Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, İlçe Müftüsü Adem Bebek, okul müdürleri ve dereceye giren öğrenciler katıldı.

        İlçe Müftülüğü'nün düzenlediği, bin 600 öğrencinin katıldığı yarışmada ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde dereceye giren öğrencilere para ödülü ve çeşitli hediyeler verildi. Sadece ödül için 15 bin lira harcanan yarışma için İlçe Müftüsü Adem Bebek; “Değil 15 bin, 150 bin lira da harcansa boşa değildir. Yeter ki öğrencilerimiz değerlerimizi, inançlarımızı öğrensin.” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM        İki temel değerimiz olduğunu ve buna sahip çıkmamız gerektiğini söyleyen Kaymakam Aydın Erdoğan; “Başta Müftü Bey, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ederiz. Katılım güzeldi. İki temel değerimiz var. Bunlar Kuran ve Peygamber yaşamı. Bunlardan ne zaman uzaklaşsak bela, ne zaman yakın olsak nizam ve intizam oluyor. Bu manada Müftü Bey’e organize için teşekkür ederiz. İnşallah önümüzde ki yıllarda nitelik ve nicelik anlamında da gelişme göstererek daha fazla öğrenciye ulaşmak dileğiyle. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

600 ÖĞRENCİ KATILDI

        Yemek sonrası konuşma yapan İlçe Müftüsü Adem Bebek; “Her yıl okullarımızda Peygamber hayatını ve ahlakını öğrencilerimize aşılamak için çeşitli yarışmalar düzenliyoruz. Bu yıl dua, hadis ve ayetlerin anlamları ile ilgili yarışma düzenledik. Yarışmaya bin 600 öğrencimiz katılım gösterdi. İnşallah bu yaraşmaların her yıl kapsamını artırarak düzenlemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

        Yarışmada emeği geçen herkese teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar; “Bizler bu işte sadece aracı olduk. Önümüzde ki sene inşallah katılım sayısını da artıracağız. Öğrencilerimizi tebrik ederken, yarışmaya sahip çıkan öğretmenlerimize, müftümüze ve Kaymakamımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.Haber okunma sayısı: 620

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Sinema salonu yeniden açıldı

Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın girişimleri sonucu uzun yıllar sonra ilçede yeniden sinema salonu açıldı.

Bölgesel kalkınma ve güç birliği toplantısı yapıldı

Bölgesel kalkınma ve güç birliğinin daha da kuvvetlendirilmesi için komşu ilçe yetkilileriyle yapılan

Mahmut Esat Ortaokulu Fen Laboratuvarı açıldı

İlçemiz Mahmut Esat Ortaokulu’nda kurulan Fen Laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi.

Meşrutiyet yıllarında Seydişehir’de faal olan kulüpler

Meşrutiyet yıllarında Seydişehir’de faal olan kulüplerden biri de Seydişehir İttihad ve Terakki Kulübü idi.

Muaythai takımı madalya ile döndü

Seydişehir Belediyespor Kulubü Muaythai takımı 3-8 Şubat tarihleri arasında Nevşehir'in Kozaklı ilçesi ev

Temsilcilerimizden 1 galibiyet, 1 mağlubiyet

Temsilcilerimizden Seydişehir Belediyespor galip gelirken, Seydişehir Gücü ise haftayı mağlubiyetle kapattı.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA